×

Kobieta wkłada słomkę do drinka i widzi, że zmienia kolor. Natychmiast dzwoni na policję!

Od kilku lat w Stanach Zjednoczonych mówi się o czymś w rodzaju epidemii związanej z gwałtami na nieletnich dziewczynach i studentkach. To brutalne zjawisko jest niestety coraz częściej spotykane. Badanie opublikowane w lutym 2015 roku pozwala stwierdzić, że kobiety nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ gwałty zdarzają się naprawdę często.

Podobne schematy?

Nie tylko z powodu nadmiernego spożycia alkoholu dziewczęta są słabsze i sprawcy mają nad nimi przewagę. Gwałciciele często wykorzystują fakt, że ofiara jest zbyt ufna i dolewają do jej drinka specjalne kropelki, które doprowadzają do omdlenia i kobieta jest uległa.

Fluorescent glowing drinking straw

Przełom

Trzy nastolatki z Miami ostatnio wpadły na przełomy wynalazek. Victoria Roca, Susana Cappello i Karolina Baigorri opracowały słomkę, która jest w stanie wykryć, czy w napoju znajduje się groźna substancja.

Słomka ma dwa paski testowe i dzięki temu każda dziewczyna jest w stanie ustalić, czy w drinku jest coś, co mogłoby nas zaniepokoić. Jeśli tak, pasek zmieni kolor na niebieski.

Pomysł pochodzi z życia. Przeraziło nas to, że w dzisiejszym świecie jest aż tyle zła i pozornie nie mamy na to wpływu. Coraz więcej młodych kobiet cierpi z tego powodu i problem jest naprawdę powszechny. Według statystyk, co piątą kobietę spotkało coś podobnego. Nie mogłyśmy na to patrzeć. Chciałyśmy coś z tym zrobić.

Patent ze słomką już powstał w 2011 roku i został wymyślony przez izraelskich naukowców, ale był w stanie zidentyfikować tylko dwa składniki. Dziewczynom udało się stworzyć słomkę, która rozpoznaje Rohypnol, GHB i ketaminę, a co za tym idzie wachlarz jest naprawdę spory.

Ile kobiet faktycznie zostaje zgwałconych, jest ciężkie do oszacowania, ponieważ nie każda z nich zgłasza się na policję. Victoria, Susana i Karolina mają nadzieję, że ich słomki kiedyś trafią do każdego klubu, a dzięki temu kobiety będą czuły się bezpieczniej.

Może Cię zainteresować

zamknij