×

10 miejsc, w których nie powinno się trzymać telefonu

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę bez telefonu w dłoni. Liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie rośnie! Jesteśmy przywiązani do nich i nie wyobrażamy sobie (niestety), że mogłoby ich nie być w naszym życiu. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nawet do łazienki i kuchni. Jednak trzymanie telefonu w niektórych miejscach może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Oto lista 10 miejsc, w których nie powinno się przechowywać telefonu komórkowego i dlaczego lepiej nie ładować telefonu przy łóżku.

#1 Tylna kieszeń

Z pewnością bardzo wygodne jest noszenie telefonu w tylnej kieszeni spodni. Ale wybierając to miejsce, narażamy się na wiele problemów: ekrany dotykowe reagują nie tylko na palce, a niechący możemy gdzieś zadzwonić i nawet o tym nie wiemy. 30% połączeń z 911 jest przypadkowych. Do tego może to także wpływać na ból w żołądku i nogach. Łatwo też zapomnieć o telefonie i zwyczajnie go uszkodzić.

Back pocket

#2 Przednia kieszeń

Mężczyźni nie noszą toreb, więc wygodniej jest umieścić telefon w przedniej kieszeni. Jednak to nie jest zdrowe. Badania wykazały, że promieniowanie elektromagnetyczne telefonu niekorzystnie wpływa na jakość i ilość plemników. Im dłużej mężczyzna trzyma telefon w spodniach, tym większe ryzyko, że jego plemniki będą się osłabiać.

Front Right Pocket Fade

#3 Telefon w biustonoszu

W medycynie nadal nie ma zgody co do tego, czy promieniowanie komórkowe powoduje raka. Ale według niektórych naukowców telefon w staniku zwiększa ryzyko raka piersi. Więc lepiej nie trzymać go tam.

#4 Na biodrze

Osłabia to kości biodrowe, więc postaraj się ograniczać noszenie telefonu w tym miejscu.

#5 Ciągle przy twarzy

Nie trzymaj telefonu komórkowego przy skórze. Gdy to zrobisz, bakterie z ekranu przenoszą się na Twoją twarz, a promieniowanie elektromagnetyczne staje się jeszcze mocniejsze. Miej zawsze 0,5-1,5 cm między urządzeniem a skórą, a najlepiej korzystaj z słuchawek.

Addictions

#6 Ładowanie

Nie, ładowanie telefonu nie szkodzi zdrowiu (z wyjątkiem promieniowania elektromagnetycznego, jeśli jesteś blisko). Ale lepiej nie zostawiać telefonu komórkowego na noc. Może to skrócić żywotność baterii telefonu i zmniejszyć wydajność akumulatora.

Pink USB cable for smartphone

#7 Zimne miejsca

Jeśli na zewnątrz jest zimno, a temperatura spada poniżej zera, zadbaj o swój telefon. Nie zostawiaj go przez długi czas na zewnątrz lub w samochodzie. Różnica temperatur jest bardzo szkodliwa dla gadżetów. Po przywróceniu urządzenia w ciepłe miejsce powstaje kondensacja, co może prowadzić do problemów z wewnętrznymi detalami telefonu. Jeśli często wychodzisz na zewnątrz w zimnym sezonie, kup „ciepłą” obudowę na telefon.

snow

#8 Gorące miejsca

Wysokie temperatury są również szkodliwe dla elektroniki. W czasie upałów nie zaleca się pozostawiania telefonu w samochodzie lub na plaży. Lepiej też nie trzymać go obok piekarnika czy ogniska.

Fire

#9 Wózek dziecięcy

Matki w pośpiechu często wkładają telefon do wózka. Niektórzy badacze twierdzą, że jest to niebezpieczne. Wpływ telefonów komórkowych na dzieci może być przyczyną takich problemów behawioralnych, jak nadpobudliwość i zaburzenia koncentracji uwagi.

stroller

#10 Pod poduszką

Nie przechowuj telefonu pod poduszką. Dlaczego?

– w nocy często pojawiają się powiadomienia, dzięki czemu ekran świeci. Zewnętrzne światło wpływa na produkcję melatoniny. Wszystko to prowadzi do problemów ze snem, co jest bardzo ważne dla organizmu

– długie promieniowanie elektromagnetyczne powoduje bóle głowy i zawroty

– zdarzały się przypadki wybuchów telefonów. Zasłaniając telefon poduszką, zwiększasz szanse na to. Telefon wydziela ciepło podczas ładowania, a ciepło nie ucieknie spod poduszki. Lepiej naładować go, nie trzymając blisko ciała!

Pillows?

 

Wybrane dla Ciebie

Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Prosty sposób na szybkie posprzątanie ogrodu

Jesień potrafi być piękna, złota i ciepła, ale jej nieodzownym elementem są opadające liście, które niestety są uciążliwe zwłaszcza dla tych, którzy mają ogród. Wydaje się, że ich zbieranie jest nie tylko męczące, ale przyrządy, które się do tego wykorzystuje, nie do końca są przemyślane. Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Zaraz się o tym […]

IKEA wymyśliła urządzenie, które pozwala naładować telefon kładąc go po prostu na stole

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo obejdziemy się bez tradycyjnych ładowarek do naszych smartfonów. Wystarczy, że położymy je na blacie stołu, a one same zaczną się ładować. Wszystko dzięki urządzeniu IKEA Sjömärke. Czym jest IKEA Sjömärke? To niewielkie „pudełko”, które montuje się u dołu dowolnego blatu. Działa ono jako bezdotykowa ładowarka dla standardowych smartfonów […]

10 super ważnych wskazówek na prawidłowy rozwój dziecka. Jego przyszłość leży w Twoich rękach

Czasami rodzice zbytnio pomagają swoim dzieciom. Dorośli nie mogą znieść myśli, że ich dzieci mogłyby zrobić coś samodzielnie, bo wydaje im się, że to będzie złe, a po drugie będzie trwało całą wieczność. Otóż zadaniem każdego rodzica jest pomagać pociechom, ale przy okazji dbać o ich rozwój i o to, aby rozwijały własne doświadczenie. Jak […]

12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni

Proszek do pieczenia to powszechnie znany środek, który potrafi wybawić nas z niejednej opresji. Dodatkowo jest tani oraz sprawdzi się doskonale nie tylko  w kuchni. Oto nietypowe zastosowania proszku do pieczenia, które przydadzą się każdemu w codziennym życiu. My znamy ich aż 11, a Ty? Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć […]

35 genialnych trików, które z łatwością rozwiązują wiele niezwykłych problemów dnia codziennego

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności i zadań. Wiele z nich stały się naszą codziennością i nie zastanawiamy się czy istnieją inne alternatywy, które ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie. A jak się okazuje, istnieje masa takich rozwiązań. Jeśli jesteś fanem ciekawych nowinek, niestandardowych sposobów i oryginalnych pomysłów, trafieś w odpowiednie miejsce! Szukasz ciekawych zabaw dla swoich dzieci w […]

20 projektantów, którzy znaleźli idealne rozwiązania ułatwiające codzienność

Ludzie, którym nie odpowiadają pewne codzienne rzeczy, stają się projektantami i starają się stworzyć nowe rozwiązania, ułatwiające życie. Patrząc na to, że ich pomysły zostały wprowadzone do życia codziennego, można stwierdzić, że takich rozwiązań potrzebowało społeczeństwo. Jestem pewna, że o niektórych projektach nawet nie pomyślałeś, że są Ci potrzebne, jednak gdy je ujrzysz od razu […]