×

10 miejsc, w których nie powinno się trzymać telefonu

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę bez telefonu w dłoni. Liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie rośnie! Jesteśmy przywiązani do nich i nie wyobrażamy sobie (niestety), że mogłoby ich nie być w naszym życiu. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nawet do łazienki i kuchni. Jednak trzymanie telefonu w niektórych miejscach może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Oto lista 10 miejsc, w których nie powinno się przechowywać telefonu komórkowego i dlaczego lepiej nie ładować telefonu przy łóżku.

#1 Tylna kieszeń

Z pewnością bardzo wygodne jest noszenie telefonu w tylnej kieszeni spodni. Ale wybierając to miejsce, narażamy się na wiele problemów: ekrany dotykowe reagują nie tylko na palce, a niechący możemy gdzieś zadzwonić i nawet o tym nie wiemy. 30% połączeń z 911 jest przypadkowych. Do tego może to także wpływać na ból w żołądku i nogach. Łatwo też zapomnieć o telefonie i zwyczajnie go uszkodzić.

Back pocket

#2 Przednia kieszeń

Mężczyźni nie noszą toreb, więc wygodniej jest umieścić telefon w przedniej kieszeni. Jednak to nie jest zdrowe. Badania wykazały, że promieniowanie elektromagnetyczne telefonu niekorzystnie wpływa na jakość i ilość plemników. Im dłużej mężczyzna trzyma telefon w spodniach, tym większe ryzyko, że jego plemniki będą się osłabiać.

Front Right Pocket Fade

#3 Telefon w biustonoszu

W medycynie nadal nie ma zgody co do tego, czy promieniowanie komórkowe powoduje raka. Ale według niektórych naukowców telefon w staniku zwiększa ryzyko raka piersi. Więc lepiej nie trzymać go tam.

#4 Na biodrze

Osłabia to kości biodrowe, więc postaraj się ograniczać noszenie telefonu w tym miejscu.

#5 Ciągle przy twarzy

Nie trzymaj telefonu komórkowego przy skórze. Gdy to zrobisz, bakterie z ekranu przenoszą się na Twoją twarz, a promieniowanie elektromagnetyczne staje się jeszcze mocniejsze. Miej zawsze 0,5-1,5 cm między urządzeniem a skórą, a najlepiej korzystaj z słuchawek.

Addictions

#6 Ładowanie

Nie, ładowanie telefonu nie szkodzi zdrowiu (z wyjątkiem promieniowania elektromagnetycznego, jeśli jesteś blisko). Ale lepiej nie zostawiać telefonu komórkowego na noc. Może to skrócić żywotność baterii telefonu i zmniejszyć wydajność akumulatora.

Pink USB cable for smartphone

#7 Zimne miejsca

Jeśli na zewnątrz jest zimno, a temperatura spada poniżej zera, zadbaj o swój telefon. Nie zostawiaj go przez długi czas na zewnątrz lub w samochodzie. Różnica temperatur jest bardzo szkodliwa dla gadżetów. Po przywróceniu urządzenia w ciepłe miejsce powstaje kondensacja, co może prowadzić do problemów z wewnętrznymi detalami telefonu. Jeśli często wychodzisz na zewnątrz w zimnym sezonie, kup „ciepłą” obudowę na telefon.

snow

#8 Gorące miejsca

Wysokie temperatury są również szkodliwe dla elektroniki. W czasie upałów nie zaleca się pozostawiania telefonu w samochodzie lub na plaży. Lepiej też nie trzymać go obok piekarnika czy ogniska.

Fire

#9 Wózek dziecięcy

Matki w pośpiechu często wkładają telefon do wózka. Niektórzy badacze twierdzą, że jest to niebezpieczne. Wpływ telefonów komórkowych na dzieci może być przyczyną takich problemów behawioralnych, jak nadpobudliwość i zaburzenia koncentracji uwagi.

stroller

#10 Pod poduszką

Nie przechowuj telefonu pod poduszką. Dlaczego?

– w nocy często pojawiają się powiadomienia, dzięki czemu ekran świeci. Zewnętrzne światło wpływa na produkcję melatoniny. Wszystko to prowadzi do problemów ze snem, co jest bardzo ważne dla organizmu

– długie promieniowanie elektromagnetyczne powoduje bóle głowy i zawroty

– zdarzały się przypadki wybuchów telefonów. Zasłaniając telefon poduszką, zwiększasz szanse na to. Telefon wydziela ciepło podczas ładowania, a ciepło nie ucieknie spod poduszki. Lepiej naładować go, nie trzymając blisko ciała!

Pillows?

 

Wybrane dla Ciebie

10 super ważnych wskazówek na prawidłowy rozwój dziecka. Jego przyszłość leży w Twoich rękach

Czasami rodzice zbytnio pomagają swoim dzieciom. Dorośli nie mogą znieść myśli, że ich dzieci mogłyby zrobić coś samodzielnie, bo wydaje im się, że to będzie złe, a po drugie będzie trwało całą wieczność. Otóż zadaniem każdego rodzica jest pomagać pociechom, ale przy okazji dbać o ich rozwój i o to, aby rozwijały własne doświadczenie. Jak […]

12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni

Proszek do pieczenia to powszechnie znany środek, który potrafi wybawić nas z niejednej opresji. Dodatkowo jest tani oraz sprawdzi się doskonale nie tylko  w kuchni. Oto nietypowe zastosowania proszku do pieczenia, które przydadzą się każdemu w codziennym życiu. My znamy ich aż 11, a Ty? Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć […]

35 genialnych trików, które z łatwością rozwiązują wiele niezwykłych problemów dnia codziennego

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności i zadań. Wiele z nich stały się naszą codziennością i nie zastanawiamy się czy istnieją inne alternatywy, które ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie. A jak się okazuje, istnieje masa takich rozwiązań. Jeśli jesteś fanem ciekawych nowinek, niestandardowych sposobów i oryginalnych pomysłów, trafieś w odpowiednie miejsce! Szukasz ciekawych zabaw dla swoich dzieci w […]

20 projektantów, którzy znaleźli idealne rozwiązania ułatwiające codzienność

Ludzie, którym nie odpowiadają pewne codzienne rzeczy, stają się projektantami i starają się stworzyć nowe rozwiązania, ułatwiające życie. Patrząc na to, że ich pomysły zostały wprowadzone do życia codziennego, można stwierdzić, że takich rozwiązań potrzebowało społeczeństwo. Jestem pewna, że o niektórych projektach nawet nie pomyślałeś, że są Ci potrzebne, jednak gdy je ujrzysz od razu […]

Mężczyzna w 10 minut odśnieżył cały śnieg z dachu. Potrzebował jedynie długi sznur

Usuwanie ciężkich zwałów śniegu na pewno nie znajduje się na liście rzeczy, które lubimy robić. Jest to niebezpieczne i męczące, a jednak pozostawienie warstw śniegu na dachu budynku, również do bezpiecznych nie należy. Dzisiejsza wskazówka zupełnie odmieni nielubianą czynność. Odrobina siły i kawałek sznurka rozwiąże problem zalegającego śniegu Sposób ze sznurkiem sprawdzi się na każdym […]

Czerwona część korka od szampana ma specjalną funkcję! Mało ludzi o niej wie

Okazja do świętowania znajdzie się zawsze. Pozostaje tylko jeden problem: co zrobić z otwartą butelką, kiedy nie wypije się całego alkoholu? Szkoda przecież pozbywać się takiego trunku. Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste i każdy sobie z nim poradzi. Oczywiście najpierw butelka musi zostać otwarta. Kluczowy w tym triku jest korek, od którego trzeba odciąć […]