×
Wirtualna Polska

Włóż wacik kosmetyczny do kosza na śmieci i nigdy więcej nie martw się okropnym smrodem

Codziennie wyrzucamy tonę niepotrzebnych rzeczy w tym, papierowe opakowania czy zgniłe owoce. Z czasem śmieci mogą zacząć brzydko pachnieć, a smród wypełnia całą kuchnie. Niektórzy ludzie starają się temu zapobiec i każdego ranka wyrzucają worek ze śmieciami, jednak ta technika może być denerwująca i frustrująca.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób, aby sprawić by śmieci nie śmierdziały!

freepik.com

freepik.com

Wszystko czego potrzebujesz to wacik kosmetyczny! Nie musisz wydawać dużej sumy pieniędzy na pachnące worki na śmieci czy pochłaniacze nieprzyjemnych zapachów – mały wacik wybawi Cię od niekomfortowej sytuacji.

To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych chwytów, które sprawdzą się w każdym domu. Spróbuj a przekonasz się, że w ciągu kilku minut kosz na śmieci nie będzie śmierdział jak wysypisko pełne gnijących warzyw, lecz jak delikatna mgiełka unosząca się w drogiej perfumerii.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Do wykonania tej sztuczki potrzebujesz jednego lub dwóch wacików kosmetycznych lub kulek, a także ulubiony olejek eteryczny

Wystarczy, że nasączysz waciki olejkiem eterycznym, a następnie umieścisz go na dnie worka na śmieci. Pamiętaj, że najlepiej zrobić to zaraz po wymianie worka na świeży. Teraz wacik usunie nieprzyjemne zapachy i sprawi, że śmieci nie będą śmierdzieć

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Możesz użyć dowolnego olejku jednak najlepiej sprawdzi się ten z drzewa herbacianego lub z mięty pieprzowej. Te oleje dobrze pochłaniają brzydkie zapachy, ale również odstraszają gryzonie i insekty. Świetnie sprawdzi się również olejek z trawy cytrusowej, który ma właściwości antybakteryjne.

Zamiast wacika możesz posypać dno worka odrobiną sody oczyszczonej lub żwirkiem dla kota, jednak opisany przez nas sposób jest znacznie tańszy i skuteczniejszy

Prawda, że ten trik jest banalnie prosty?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować