Ćwiczenia, które wysmuklą Twoje nogi w 3 tygodnie. Nie musisz mieć dobrej kondycji - Genialne
×
Wirtualna Polska

Ćwiczenia, które wysmuklą Twoje nogi w 3 tygodnie. Nie musisz mieć dobrej kondycji

Ćwiczenia dla wielu osób nie wydają się przekonującą i ekscytującą perspektywą. Choć każdy marzy o idealnej sylwetce, nie każdy ma wystarczająco dużo motywacji, by ją osiągnąć. Piękne ciało niestety wymaga dość sporo pracy i oglądanie filmów w łóżku to z pewnością nieodpowiednia droga.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co jednak powiecie na kompromis? Zwykle skupiamy się na brzuchu i ramionach, przy okazji zaniedbując nogi. Jednak stonowane nogi nie tylko prezentują się dobrze, ale także dźwigają resztę naszego ciała. Nie należy ich lekceważyć i warto dodać im nieco siły. Dobra wiadomość jest taka, że one również odgrywają ważną rolę przy utracie wagi.

Poniżej znajdziesz proste i szybkie ćwiczenia. Problem ze znalezieniem motywacji w tym przypadku nie będzie wymówką, gdyż możesz je spokojnie wykonywać podczas oglądania filmu.

#1 Unoszenie kolan

fitnessrepublic
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To ćwiczenie jest doskonałe na rozpoczęcie. Pomoże ładnie wysmuklić i wyrzeźbić twoje łydki, pośladki i uda oraz przyspieszy metabolizm. Z racji tego, że wykonywane jest w jednym miejscu, pomoże także popracować nad równowagą. Czego można chcieć więcej?

Wykonanie: stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość barków. Unieś jedno kolano do góry i przyciągnij je do piersi. Przytrzymaj kilka sekund i powoli opuść z powrotem na podłogę. Ćwiczenie wykonuj na zmianę, staraj się nie pochylać i trzymać miednicę w jednym miejscu.

#2 Głębokie przysiady

fitnessrepublic
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Choć nie różnią się szczególnie od zwykłych przysiadów, korzyści są znacznie lepsze. Lepiej angażują mięśnie pośladków. Nie martw się o swoje kolana – prawidłowo wykonywane pomogą nawet zwiększyć ich stabilność i siłę.

Wykonanie: stań prosto z nogami na szerokości bioder, plecy wyprostowane. Teraz wykonuj pełny przysiad – jest on odrobinę głębszy niż klasyczna wersja. Biodra i pośladki powinny znaleźć się znacznie niżej, pozycja przykucnięta jest tutaj trafnym określeniem. Pamiętaj, by stopy znajdowały się cały czas na podłodze, nie stawaj na palcach.

#3 Podnoszenie nóg

fitnessrepublic
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To ćwiczenie pomoże ci wzmocnić mięśnie, wysmuklić nogi i dzięki niemu odrobinę się rozciągniesz. Dzięki niemu również nauczysz się lepiej kontrolować swoje ciało.

Wykonanie: leżąc na boku z głową podpartą na dłoni, powoli unoś wyprostowaną nogę. Staraj się kontrolować nogę i unosić ją przynajmniej pod kątem 45 stopni. Wykonuj na zmianę.

Jeśli chcesz sobie rzucić wyzwanie, spróbuj wykonywać to ćwiczenie leżąc na plecach. Pamiętaj jednak by nie pomagać sobie rękami i nie skręcać tułowia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować