PoradySprzątanieNaturalny „proszek do prania” który zmiękcza i chroni kolor ubrań. Kosztuje 2 zł!

Naturalny „proszek do prania” który zmiękcza i chroni kolor ubrań. Kosztuje 2 zł!

Naturalny „proszek do prania” który zmiękcza i chroni kolor ubrań. Kosztuje 2 zł!
04.11.2020 10:10, aktualizacja: 12.12.2022 13:58

Soda oczyszczona - to jeden z najskuteczniejszych z naturalnych środków piorących. Jest niezawodnym sposobem na usunięcie nieprzyjemnych zapachów z ubrań, zwiększenie skuteczności środków do prania i wybielaczy, zmiękczenie odzieży i kontrolowanie piany przy użyciu za dużej ilości środków piorących. Stąd wybór sody oczyszczonej do prania jest jednym z lepszych wyborów.

Soda jest bezpiecznym produktem w użyciu zarówno do pralek standardowych, jak i tych profesjonalnych

Jest jednym z dwóch najlepszych produktów wraz z destylowanym białym octem, do ekologicznego prania. Dzięki niej możesz zaoszczędzić na środkach piorących, bo używanie jej pozwala zmniejszyć zużycie tych środków.

Jak używać sodę oczyszczoną do prania?

freepik.com
freepik.com

Soda oczyszczona do prania - zmniejsza i usuwa nieprzyjemne zapachy

Zapach potu na ubraniach i pościeli jest wywoływany głównie przez bakterie. Są one usuwane podczas prania przez środki piorące. Jednak tańsze płyny i proszki nie zawierają odpowiednich enzymów zwalczających te bakterie i wymagają ulepszaczy, aby działać skutecznie.

Dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej do każdego prania, a środki piorące będą działać bardziej skutecznie i zlikwidują bakterie.

freepik.com
freepik.com

Jeżeli masz ciężkie do usunięcia zapachy, jak pot pod pachami lub dym papierosowy, użyj sody oczyszczonej i wody do wstępnego namoczenia takich ubrań. Rozpuść 1 szklankę lub 2 szklanki sody oczyszczonej w garnuszku ciepłej wody. Wlej rozpuszczoną sodę oczyszczoną do miski, czy wiaderka z wodą i namocz ubrania. Zostaw w roztworze sody przez całą noc, a następnie wypierz.

Jeśli masz ubrania, które można czyścić tylko chemicznie, umieść je w zamykanym pojemniku z 1 opakowaniem otwartej sody oczyszczonej. Pozostaw je w tym pudle na co najmniej 24 godziny. Pozwoli to pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z takich tkanin.

Soda oczyszczona do prania - zwiększa wydajność zwykłych środków piorących

Chlorowy wybielacz jest często używanym środkiem do usuwania zapachów i brudu w naszych pralkach. Soda zwiększa właściwości czyszczące wybielaczy pozwalając używać go w mniejszej ilości. Zaoszczędzisz pieniądze i zmniejszysz tym samym wpływ wybielacza na środowisko.

Dodaj pół szklanki sody oczyszczonej na każde pół szklanki wybielacza.

freepik.com
freepik.com

Tak samo soda zwiększa wydajność środków piorących. Dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej do pustej pralki przed włożeniem prania. Stosuj sodę zwłaszcza, jeśli masz twardą wodę. Ale nie umieszczaj sody oczyszczonej w automatycznych dozownikach pralki! Wsypuj ją bezpośrednio do prania.

Naturalny płyn do zmiękczania tkanin z sody oczyszczonej - przepis

Soda oczyszczona reguluje poziom pH w wodzie, zapobiegając jej zbyt kwaśnemu lub zasadowemu działaniu. Dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej rozpuszczonej w wodzie do każdego cyklu płukania. Brud i osady nie będą dzięki temu wnikać z powrotem w ubrania.

Jako naturalny minerał soda oczyszczona jest mniej szkodliwa dla środowiska niż wszystkie syntetyczne płyny do płukania. Dlatego jest dobrym wyborem dla osób o wrażliwej skórze i alergiach oraz dla dzieci.

freepik.com
freepik.com

Nadmiar piany

Wydostawanie się piany z pralki może się zdarzyć każdemu. Wraz z popularnością nowych wysokowydajnych pralek łatwo omyłkowo użyć zwykłego płynu do prania do prania w pralce o ograniczonym poborze wody, zamiast specjalnego środka do prania w takiej pralce. Szybko zobaczysz różnicę, gdy nie będziesz mógł opanować nadmiaru piany.

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli tak się zdarzy, wyłącz pralkę i weź opakowanie sody oczyszczonej. Rozsyp sodę bezpośrednio na pianę, aby szybko ją rozbić. Soda oczyszczona wchłonie też część wilgoci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także