×

Ślad po ukąszeniu owada zniknie w kilka min, dzięki tej sztuczce. 19 wskazówek, na wykorzystanie…

Pewien środek pozwala zrobić niemal wszystko, jeśli chodzi o porządek w domu. Soda oczyszczona jest naprawdę niezawodna! Neutralizuje kwasy i dokładnie czyści. Naszym zdaniem nie ma sobie równych i sprawdza się na wielu płaszczyznach.

Mało tego – jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska. Sprawdź 20 wyjątkowych sztuczek, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze i sprawisz, że będzie Wam się żyło lepiej.

1. Orzeźwiająca lemoniada: do wody dodaj cukier, cytrynę i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej. Efekt Cię zaskoczy!

1

2. Soda oczyszczona poprawia smak twardej wody. Wystarczy dosłownie szczypta dodana do czajnika, herbaty lub do zaparzacza do kawy.

2

3. Najszybszym środkiem na zgagę jest wymieszanie 1 łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody i wypicie mikstury. Przekształca nadmiar kwasu w żołądku w kwas karboksylowy w zaledwie kilka sekund.

Pomaga także, gdy ma się wzdęcia i czuje się dyskomfort.

3

4. Dodana do kąpieli ( ok. 50-100 gramów) sprawi, że woda będzie miękka i przy okazji wspomoże Twoje krążenie krwi. Nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

4

5. Naturalny dezodorant: zneutralizujesz zapach potu, jeśli nałożysz sodę oczyszczoną na wacik lub mokry palec i rozetrzesz ją pod pachą.

5

6. Jeśli ukąsił Cię owad albo czujesz pieczenie na skórze, zrób papkę z wody i sody, nałóż ją na skórę, pozwól jej działać, a po jakimś czasie zmyj zimną wodą.

6

7. Gdy bolą Cię nogi i czujesz pieczenie, zamocz je w gorącej wodzie z sodą (3-4 łyżeczki). Relaks gwarantowany!

7

8. Gdy walczysz z nieprzyjemnym zapachem stóp, wsyp przed wyjściem do butów sodę, a gdy wrócisz wysyp ją. Powtarzaj czynność codziennie.

8

9. Groch, fasola i soczewica będą miękkie i szybciej się strawią, jeśli do gotującej wody dosypiesz łyżeczkę sody na litr wody.

9

10. Nasypana soda na spodek i włożona do lodówki pochłonie nieprzyjemne zapachy w ciągu kilku tygodni.

10

11. Dodaj 1 łyżeczkę sody do letniej wody i wpłucz usta, jeśli chcesz zwalczyć nieświeży oddech.

11

12. Wsyp na noc sodę do butów, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Smokin Sneaks

13. Jeśli dosypiesz 50 g sody do kuwety albo do klatki, w której przebywa chomik, nie będziesz musiał wąchać nieprzyjemnych zapachów przez długi czas. Jest to całkowicie nieszkodliwe dla zwierząt.

13

14. Jeśli Twój ukochany czworonożny przyjaciel załatwi swoją potrzebę na dywanie, nie musisz się martwić. Na wysuszoną plamę dodaj sodę ( 1 łyżeczka na 4 metry kwadratowe), pozostaw na noc, a później należy wszystko odessać.

Ze względów bezpieczeństwa należy sprawdzić na niewidocznym fragmencie dywanu, jak zachowa się po nałożeniu sody. Jeśli nie zmieni koloru, możesz śmiało działać.

14

15. Zapach stęchlizny z termosu usuniesz, gdy wlejesz do niego gorącą wodę z 4 łyżeczkami sody na 1 litr wody. Następnie wypłucz czystą wodą.

15

16. Patyny pozbędziesz się, gdy zalejesz naczynie gorącą wodą i wsypiesz sodę oczyszczoną. Pamiętając oczywiście, że później należy wszystko wypłukać.

16

17. Dodaj garść sody oczyszczonej do zmywarki, a pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów.

17

18. Biżuterię, monety i srebro możesz także delikatnie czyścić sodą. Do głębokiej miski wlej wodę, dosyp 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę soli. Po krótkim czasie wyciągnij rzeczy i przetrzyj je miękką szmatką.

18

19. Soda oczyszczona sprawdzi się także w myciu zębów. Wystarczy odrobinę nasypać na szczoteczkę. Neutralizuje kwasy w ustach.

19

20. Jeśli wsypiesz sodę do popielniczki, pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

20

Udostępnij innym ponadczasową poradę!

Może Cię zainteresować

zamknij