×

6 sposób na to, jak skutecznie wykorzystać sól kuchenną

Każdy ma ją w swoim domu, ale chyba nie każdy z nas spodziewa się, że sól może mieć aż taką moc. Przede wszystkim genialnie sprawdza się w czyszczeniu! Jeśli o tym nie wiedziałaś, zerknij na 6 pomysłowych sztuczek, które pomogą Ci odkryć sekretne moce zwykłej soli kuchennej.

1.Gaszenie ognia

Jeśli nie wiesz, jak szybko ugasić ogień np. na patelni, posyp ją solą. W krótkim czasie pozbędziesz się problemu. Podobnie działa ziemia i piasek.

triki z solą (1)

2. Stłuczone jajko

Gdy spadnie Ci w kuchni jajko, nie ma powodu do dramatyzowania. Dość lepka sprawa, ale świetnie sobie z nią poradzisz, gdy posypiesz je solą i poczekasz około 10 minut i je zbierzesz za pomocą ręcznika papierowego.

triki z solą (2)

3. Brudna myjka do naczyń

Jeśli umyłaś sporo brudnych naczyń i widzisz, że myjka jest tłusta, szybko możesz ją odświeżyć. Napełnij miskę wodą i dodaj do niej około 75 gramów soli. Włóż gąbkę na noc, a następnego dnia ją opłucz i korzystaj z niej normalnie.

triki z solą (3)

4. Zapchany odpływ

Wymieszaj sodę oczyszczoną i sól w proporcji 1:1. Wsyp mieszankę do odpływu, a następnie wlej ocet. Bądź ostrożna. Odsuń głowę i dobrze przewietrz łazienkę. Po 15 minutach wlej do odpływu litr ciepłej wody.

triki z solą (4)

5. Brudna patelnia

Przypaloną patelnię można uratować, gdy wsypiesz do niej dużo soli i zalejesz ją wodą. Mieszaj wszystko przez parę minut, a po 10 minutach opłucz patelnię. Gotowe!

triki z solą (5)

6. Przypalone żelazko

Na gazetę lub papier nasyp sól. Następnie prasuj ją żelazkiem – oczywiście włączonym! Spód urządzenia po paru chwilach powinien być bez skazy!

triki z solą (6)

Może Cię zainteresować

zamknij