×

Pod żadnym pozorem nie powinieneś spać na prawej stronie swojego ciała. Powód jest zaskakujący

Średni sen przeciętnego człowieka trwa 8 godzin dziennie. Sugerując się tym założeniem w prosty sposób możemy obliczyć, że przesypiamy 1/3 naszego życia. Oczywiście nie ma wątpliwości, że sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia.

Okazuje się, wedle ostatnich badań opublikowanych przez Journal of Clinical Gastroenterology, że nawet nasza pozycja może wpływać pozytywnie lub negatywnie na nasze zdrowie.

Jak zatem spać? Na brzuchu? Na lewym boku, a może na prawym? Zaraz przekonasz się, co jest najlepsze dla Ciebie i jak powinieneś układać się do snu.

Lekarze stwierdzili, że lepiej jest spać na lewym boku. Dlaczego? Poznaj powody:

1

1. Usprawnienie krążenia limfy

Badania wykazały, że spanie na lewym boku wpływa pozytywnie na układ limfatyczny. Poprawia jego ogólną pracę i pomaga w transporcie składników odżywczych przez korpus, a w tym samym czasie oczyszcza organizm i ułatwia transport odpadów, gdyż są one na lewej stronie korpusu.

2

2. Anatomia

Żołądek i trzustka znajdują się po lewej stronie ciała. Jeśli położysz się na prawej stronie, skomplikujesz ich funkcjonowanie, ponieważ działają wbrew sile grawitacji. Żołądek naciska wówczas na trzustkę i utrudnia jej działanie.

3

3. Lepsze dla serca

Gdy będziesz spać na lewym boku, pomożesz pompować krew przez ciało. Powodem jest to, że nasza główna arteria – aorta jest wygięta w lewo. Gdy leżysz na prawej części, serce musi pompować krew 'ku górze’.

4

4. Poprawia trawienie

Gdy śpimy na prawej stronie, możemy nabawić się refluksu. Na lewej stronie tego nie doświadczymy, ponieważ kwasy żołądkowe nie będą przemieszczać się do przełyku. Więc jeśli masz problemy z trawieniem, staraj się spać na lewej stronie.

5 kopia

5. Ulga dla śledziony

Śledziona również znajduje się po lewej stronie korpusu. Organ ten jest odpowiedzialny za czyszczenie naszej krwi. Materiały odpadowe, które są transportowane przez układ limfatyczny, szybciej będą rozkładane przez organizm, gdy zadbamy o to, jak ułożymy się do snu.

6

Może Cię zainteresować

zamknij