×

Spanie w jednym łóżku może prowadzić do konfliktów. Są szczęśliwe pary, które mają osobne sypialnie

Wśród japońskich małżeństw powszechne jest spanie osobno. Ten zwyczaj zaczyna praktykować coraz więcej par na całym świecie.

sypialnia
pinterest

Dwie sypialnie

Spanie w osobnych łóżkach może kojarzyć się z powolnym rozpadem związków oraz oziębłością emocjonalną. Są jednak niezwykle szczęśliwe pary, które decydują się nocować w dwóch sypialniach i w żadnym wypadku nie szkodzi to ich relacji.

Dlaczego pary śpią w osobnych łóżkach?

1. Chrapanie

Niektórym osobom ciężko jest spać wspólnie ze względu na to, że jedna z nich chrapie, głośno oddycha, często zmienia pozycję czy obraca się lub kręci w łóżku. Takie zachowania sprawia, że współmałżonek jest chronicznie niewyspany. A zmęczenie prowadzi tylko do kłótni oraz wywołuje frustrację. Ponadto niewyspanie przekłada się też na gorsze wyniki w pracy.

2. Zwierzęta w łóżku

Sypialnia może stać się centrum konfliktu, gdyż parom czasami trudno jest dojść do porozumienia w kwestii tego, co można robić w łóżku. Chodzi tutaj o spanie ze zwierzętami, jedzenie czy palenie papierosów w łóżku.

3. Siła przyzwyczajenia

Zdarza się, że dwie osoby mają bardzo różne przyzwyczajenia oraz preferencje i trudno im spać razem. Niektórzy potrafią usnąć tylko w całkowitych ciemnościach i budzi ich każdy najdrobniejszy hałas. Natomiast inni muszą mieć zapalone słabe światło lub usypiają jedynie przy włączonym telewizorze. To samo tyczy się poziomu ciepła i temperatury jaka powinna panować w sypialni, aby każdemu wypoczywało się komfortowo.

4. Komfort jest najważniejszy

Dla wielu par spanie osobno jest wygodniejsze. Nie muszą nieustannie walczyć o kołdrę czy pilot od telewizora. Dodatkowo nie budzi ich to, jak druga osoba wstaje, aby pójść do łazienki. Śpiąc w pojedynkę potrafią się zrelaksować, a ich układ nerwowy należycie wypoczywa.

Sławne pary śpiące osobno

1. Królowa Elżbieta II i książę Filip

Jak się okazało para od wielu lat spała w osobnych sypialniach. Brytyjska prasa donosiła, że powodem tej decyzji były liczne zdrady Filipa oraz to, że lubił spać przy otwartym oknie (nawet zimą). Dlatego królowa zwyczajnie marzła w ich wspólnej sypialni.

para
pinterest

2. George i Amal Clooney

Mężczyzna głośnie chrapie, a Amal ma lekki sen i często budziła się w nocy.

para
pinterest

3. Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas

Kobieta przyznała, że zawsze chce wyglądać atrakcyjnie w oczach męża. Z tego powodu para ma dwie sypialnie.

para
pinterest

Śpicie z drugą połówką w jednym łóżku czy osobno?

Małżeństwa śpiące oddzielnie? 3 powody dla których mieszkańcy Japonii noc spędzają osobno…

genialne
Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować

zamknij