×
Wirtualna Polska

Spanie w skarpetkach to nie obciach. Dzięki nim zaczniesz się wysypiać

Jest kilka metod, które mogą poprawić jakość Twojego snu i sprawić, że będziesz zawsze wypoczęty. Przede wszystkim warto pamiętać, że ćwiczenia w ciągu dnia, zasypianie o tej samej porze oraz nie korzystanie z urządzeń elektronicznych na godzinę przed zamknięciem oczu, pozytywnie wpłynie na nasz sen.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Okazuje się, że istnieje także teoria dotycząca zasypiania w skarpetkach

<a href=vanwinkles.com">

vanwinkles.com

No tak, ale przecież spanie w skarpetkach to jeden wielki obciach! A dodatkowo nie wiadomo czy faktycznie ta metoda pomaga zasnąć… Więc w takim razie co powinieneś zrobić?

Według naukowców, zasypianie w skarpetkach nie tylko wpłynie na lepszy sen, ale ma także kilka innych zalet

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

via GIPHY

Badania opublikowane w International Weekly Journal of Science wykazały, że ludzie, którzy noszą skarpetki, zasypiają 15 minut wcześniej niż ludzie, którzy nie zakładają ich na noc. Kiedy stopy są ciepłe, a organizm czuje się przytulnie, naczynia krwionośne się rozszerzają, a do mózgu wysyłany jest sygnał, że jesteś zmęczony i gotowy do spania. Badania wykazały również, że osoby które kładą się spać w skarpetkach, doświadczają mniej uderzeń gorąca i problemów ze skurczami nóg.

via GIPHY

Już wiele wieków temu ludzie zdawali sobie sprawę, z pozytywnych skutków otulania swoich stóp podczas snu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W chińskiej medycynie uważa się, że zimne stopy mogą wysysać energię z ciał i zakłócają przepływ istotnego qi (energii) oraz krwi po organizmie

Post udostępniony przez @mati.1315

Jeśli ciężko jest Ci to sobie wyobrazić, że zwykłe skarpetki mogą tyle zmienić, przypomnij sobie jak Twoje ciało relaksuje się w wannie z ciepłą wodą, a jak napina w tej z zimną wodą. Zimno powoduje stagnację i może doprowadzić do bólu.

<a href=myperfectfit.tempur.com">

myperfectfit.tempur.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W racji słabego krążenia bardzo często zasypiam w skarpetkach w zimie, ale nigdy nie pomyślałam o tym, aby założyć je w lecie. Myślę, że ten trik sprawdzi się nie tylko w domu, ale również na wyjazdach i kempingu.

A Ty chodzisz spać w skarpetkach?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować