×

Sposób na muchy, czyli jak pozbyć się uciążliwych owadów z naszego mieszkania?

Muchy to owady, które nie budzą w nas sympatii. Siadają one na rozmaitych zanieczyszczeniach, co sprawia, że są roznosicielami zarazków. O ile muchy na wsi, w oborze nie budzą naszych emocji, o tyle kiedy pojawią się w naszym mieszkaniu, koniecznie chcemy się ich pozbyć. Warto zdawać sobie sprawę, że istnieje niejeden sposób na muchy, który pozwoli się nam pozbyć nieproszonych gości z naszego domu. Jeżeli poszukamy z pewnością znajdziemy metodę zarówno na muszki owocówki, jak i na wielkie muchy końskie.

Sposób na muchy – domowe metody, które przynoszą zadowalające rezultaty

Nie istnieje jeden skuteczny sposób na muchy, dzięki któremu pozbędziemy się uprzykrzających nam życie owadów szybko i raz na zawsze. Najlepsze rezultaty możemy uzyskać, kiedy połączymy kilka popularnych metod. Warto zdawać sobie sprawę, że muchy lgną do wszelkich nieczystości. Jeżeli w naszej kuchni leżą nadgniłe owoce, a na blacie widnieją ślady po przedwczorajszym obiedzie, możemy być pewni, że przyciągniemy owady do naszego domu. Jeżeli chcemy usunąć muchy z pomieszczeń mieszkalnych, koniecznie zadbajmy o porządki. Nie trzymajmy również pożywienia na wierzchu. Kiedy umieścimy owoce w lodówce nie będziemy kusić muszek owocówek. Dobrze jest zaopatrzyć się w pojemnik na odpady, który będzie można zamknąć. Nie będziemy w ten sposób przyciągać owadów. Nawet kiedy w naszym domu będzie panowała sterylna czystość nie pozbędziemy się całkowicie much i innych owadów, których zwłaszcza w ciepłych miesiącach w naszej strefie klimatycznej nie brakuje. Kiedy muchy w pokoju nie pozwalają nam zasnąć, bardzo dobrym pomysłem jest założenie na oknach moskitiery. Owady nie mają szans przedostać się przez drobną siatkę. Moskitiera jest niezbędna zwłaszcza, kiedy mamy w domu małe dzieci.

sposób na muchy

Domowe sposoby na muchy cieszą się dużą popularnością, ponieważ pozwalają nam pozbyć się owadów nie stanowiąc jednocześnie zagrożenia dla mieszkańców. W sklepach znajdziemy wiele środków chemicznych na owady, których producenci deklarują bezpieczeństwo dla ludzi, jednak nigdy nie jesteśmy do końca pewni jak takie substancje wpływają na nasz organizm. Jeżeli chcemy wystraszyć muchy, znacznie lepszym pomysłem jest zastosowanie środków naturalnych, które dodatkowo korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. Do takich substancji niewątpliwie należą olejki eteryczne. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre zapachy, choć przyjemne dla człowieka, zdecydowanie odstraszają owady. Jednym z nich jest mięta. Jeżeli chcemy, żeby muchy omijały nasze mieszkanie szerokim łukiem możemy wlać do nawilżacza powietrza kilka kropel olejku miętowego. Sprawdzi się także kominek zapachowy. Inne olejki, za którymi muchy nie przepadają to olejek lawendowy, goździkowy, olejek z trawy cytrynowej, czy rozmarynowy. Równie dobre efekty uzyskamy sadząc na naszym oknie lawendę, czy miętę. Efektowne egzotyczne rośliny – muchołówki wprawdzie żywią się owadami, jednak nie są w stanie strawić ich w dużej ilości.

Sposób na muchy – co zrobić z owadami, które pojawiły się w naszym mieszkaniu?

Niekiedy pomimo zastosowania wielu środków zapobiegawczych pojedyncze muchy przedostają się do naszego pokoju lub kuchni. Choć nie wyrządzają one poważnych szkód są bardzo uciążliwe. Tradycyjne łapki na much wymagają od nas niebywałej sprawności i refleksu. Jeżeli nie chcemy biegać za muchą po całym domu, być może warto zaopatrzyć się w specjalny paralizator na muchy – elektryczna łapka owadobójcza zabija muchy i inne owady w powietrzu, jest przy tym bezpieczna dla ludzi.

Może Cię zainteresować

zamknij