×
Wirtualna Polska

Wiszące woreczki tuż przed domem? Okazuje się, że mają genialne zastosowanie w upalne dni!

Piękna pogoda, a co za tym idzie możliwość rozpalenia grilla tuż przed domem i spotkania w gronie najbliższych znajomych to coś, na co wielu z nas czekało przez minione mroźne dni. Niestety, nie wszystko sprzyja takiemu sposobowi spędzania wolnego czasu. Mowa tutaj o… wstrętnych owadach, które lubią dręczyć nas w okresie letnich upałów. Na szczęście jest na to sposób!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Poniżej przedstawiamy Ci proste rozwiązanie, które pomoże Ci utrzymać muchy i komary z dala od Ciebie, bliskich i grilla.

Wszystko czego potrzebujesz to:

  • plastikowe woreczki na kanapki zamykane na górze
  • sok z limonki
  • sól kuchenna
  • kilka miedziaków
  • kilka spinaczy
  • woda

Wlej 2,5 szklanki wody do miski i wymieszaj ją z solą. Następnie dodaj do niej sporą ilość soku limonki, ponownie wymieszaj i odstaw na chwilę. W tym czasie włóż do woreczka kilka miedzianych monet, a następnie zalej je przygotowaną wcześniej mieszanką. Zamknij woreczek, po czym zawieś go za pomocą spinaczy obok drzwi lub okna. Gotowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób potwierdziło działanie tego „magicznego rozwiązania”. Jak przyznają, stosują go zawsze, gdy tylko mają ochotę spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu (szczególnie wieczorami).

Dlaczego ta metoda się sprawdza?

Skuteczność zawdzięczamy domowym składnikom. Muchy posiadają receptory wzrokowe zwane ommatidią. W przeciwieństwie do ludzi nie potrafią kontrolować ilości światła docierającego do oczu. Odbijane lub migające światło „przeraża” więc owady. Innym doskonałym rozwiązaniem będzie zawieszenie starej płyty CD. Wystarczy powiesić jedną w pobliżu, dać jej dostęp do światła, które będzie samoistnie się odbijać, a wstrętne owady powinny odpuścić.

Spróbuj, a przekonasz się, że grill w towarzystwie znajomych wcale nie musi kojarzyć się z komarami!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować