Kategorie LajfhakiPsychologiaSprzątanie

Sposób na mrówki w domu. Pozbędziesz się ich w przeciągu doby

Mimo tego, że lato dobiega końca, to wciąż możemy cieszyć się słoneczną i upalną pogodą. Jako miłośniczka Słońca nie przeszkadza mi jesienna aura z wysokimi temperaturami, jednak jest jeden problem, który chciałam żeby szybko zniknął. Jak w takim razie pozbyć się insektów z domu?

Sposób na mrówki w domu

Mrówki stale zaglądają do mojego domu, chociaż liczyłam że kiedy tylko aura zmieni się w nieco chłodniejszą, te małe insekty przestaną buszować po mieszkaniu Próbowałam kilku sposobów jak się ich pozbyć i wydaje mi się, że w końcu znalazłam najskuteczniejszą metodę.

instagram.com/paoline_s_

Sekretem ten metody jest boraks, który możesz znaleźć w składzie wielu produktów czyszczących. Boraks kupisz w supermarkecie lub w sklepach online. Oprócz tej substancji potrzebujesz jeszcze dwóch składników.

Przepis

– 1 szklanka ciepłej wody,
– 1/2 szklanki cukru,
– 2 łyżki stołowe Boraksu.

Cała procedura jest bardzo prosta i przygotowanie pułapki zajmie Ci tylko kilka minut, a z pewnością uda Ci się ochronić dom przed tymi małymi insektami.

Boraks, wodę oraz cukier wymieszaj w jednym naczyniu. Następnie weź waciki kosmetyczne lub watę higieniczną i zrób z niej kilka kulek. Zamocz je w miksturze i umieść w miejscu gdzie najczęściej widzisz mrówki czyli najprawdopodobniej przy oknach, drzwiach oraz przy framugach. Mrówki mogą też pojawiać się w kuchni, dlatego też możesz zdecydować się na pozostawienie pułapek w tym pomieszczeniu.

Sposób na mrówki w domu. Pozbędziesz się ich w przeciągu doby
yalesafe.com

Sposób na mrówki z użyciem octu

pixabay.com

Jeśli chcesz spróbować innych metod i zrezygnować z użycia boraksu, możesz zdecydować się na stary dobry ocet, który zawsze wybawi Cię z trudnych sytuacji. Wystarczy, że naniesiesz ocet na szmatkę lub miękką chusteczkę i rozetrzesz w miejscach gdzie najczęściej występują insekty. Nanieś odrobinę na futrynę drzwi i spryskaj szpary przy oknach.

Mrówki w mieszkaniu w bloku – jak je zwalczyć?

instagram.com

Mrówki są też częstym problemem w mieszkaniach w bloku. Dzieje się tak, ponieważ insekty wędrują w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do życia. Jak więc pozbyć się ich z mieszkania? Możesz spróbować powyższych metod z użyciem octu lub boraksu, jednak kluczowe jest sprawdzenie którędy mrówki przedostają się do mieszkania. Zabezpiecz szczeliny i rozstaw pułapki. Jeśli to nie pomoże warto zwrócić się do specjalisty, który wytępi szkodniki.

Jak pozbyć się mrówek z samochodu?

W lecie mrówki lubią zaglądać do naszych pojazdów. Aby się ich pozbyć warto dokładnie odkurzyć całe wnętrze samochodu, a także sprawdzić czy insekty nie znajdują się pod maską. Dobrze jest pojechać na stację i wymyć okna oraz podszybia wodą pod wysokim ciśnieniem. Następnie warto rozstawić w aucie specjalne pułapki, które możesz kupić na stacji lub w hipermarkecie – lepiej zdecydować się na lepką płytkę zapachową, ponieważ inne preparaty mogą zbrylać się pod wpływem wilgoci.

wykop.pl

Powyższe metody są naprawdę skuteczna. Już po pierwszej nocy widziałam kilkadziesiąt martwych mrówek, które zostały zwabione mieszanką boraksu i cukru. Po kilku dniach w domu nie było już żadnej żywej mrówki, a dodatkowo nowe insekty nawet nie próbowały pojawić się w mieszkaniu!

Zobacz także:

Jak pozbyć się pluskiew? Oto 10 naturalnych sposobów

Domowe pułapki na insekty. W kilka chwil pozbędziesz się robactwa

Źródło: tiphero.com, yalesafe.com | Fotografie: thisgrandmaisfun.com