×

Sposób na mrówki w domu. Pozbędziesz się ich w przeciągu doby

Jako miłośniczka zwierząt, nie przeszkadza mi wiele z nich. Jednak kiedy zaczynają być zbyt częstymi gośćmi w domu, chciałabym, żeby niektóre z nich, zwłaszcza różne insekty, szybko zniknęły. Jak pozbyć się na przykład mrówek z domu?

Sposób na mrówki w domu

Mrówki stale zaglądają do mojego domu, chociaż liczyłam że kiedy tylko aura zmieni się, te małe insekty przestaną buszować po mieszkaniu Próbowałam kilku sposobów jak się ich pozbyć i wydaje mi się, że w końcu znalazłam najskuteczniejszą metodę.

instagram.com/paoline_s_

Sekretem ten metody jest boraks, który możesz znaleźć w składzie wielu produktów czyszczących. Boraks kupisz w supermarkecie lub w sklepach online. Oprócz tej substancji potrzebujesz jeszcze dwóch składników.

Przepis

– 1 szklanka ciepłej wody,
– 1/2 szklanki cukru,
– 2 łyżki stołowe Boraksu.

Cała procedura jest bardzo prosta i przygotowanie pułapki zajmie Ci tylko kilka minut, a z pewnością uda Ci się ochronić dom przed tymi małymi insektami.

Boraks, wodę oraz cukier wymieszaj w jednym naczyniu. Następnie weź waciki kosmetyczne lub watę higieniczną i zrób z niej kilka kulek. Zamocz je w miksturze i umieść w miejscu gdzie najczęściej widzisz mrówki czyli najprawdopodobniej przy oknach, drzwiach oraz przy framugach. Mrówki mogą też pojawiać się w kuchni, dlatego też możesz zdecydować się na pozostawienie pułapek w tym pomieszczeniu.

yalesafe.com

Sposób na mrówki z użyciem octu

sposoby na mrówki - ocet
pixabay.com

Jeśli chcesz spróbować innych metod i zrezygnować z użycia boraksu, możesz zdecydować się na stary dobry ocet, który zawsze wybawi Cię z trudnych sytuacji. Wystarczy, że naniesiesz ocet na szmatkę lub miękką chusteczkę i rozetrzesz w miejscach gdzie najczęściej występują insekty. Nanieś odrobinę na futrynę drzwi i spryskaj szpary przy oknach.

Mrówki w mieszkaniu w bloku – jak je zwalczyć?

sposób na mrówki w domu
instagram.com

Mrówki są też częstym problemem w mieszkaniach w bloku. Dzieje się tak, ponieważ insekty wędrują w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do życia. Jak więc pozbyć się ich z mieszkania? Możesz spróbować powyższych metod z użyciem octu lub boraksu, jednak kluczowe jest sprawdzenie którędy mrówki przedostają się do mieszkania. Zabezpiecz szczeliny i rozstaw pułapki. Jeśli to nie pomoże warto zwrócić się do specjalisty, który wytępi szkodniki.

Jak pozbyć się mrówek z samochodu?

W lecie mrówki lubią zaglądać do naszych pojazdów. Aby się ich pozbyć warto dokładnie odkurzyć całe wnętrze samochodu, a także sprawdzić czy insekty nie znajdują się pod maską. Dobrze jest pojechać na stację i wymyć okna oraz podszybia wodą pod wysokim ciśnieniem. Następnie warto rozstawić w aucie specjalne pułapki, które możesz kupić na stacji lub w hipermarkecie – lepiej zdecydować się na lepką płytkę zapachową, ponieważ inne preparaty mogą zbrylać się pod wpływem wilgoci.

mrówki w samochodzie
wykop.pl

Powyższe metody są naprawdę skuteczna. Już po pierwszej nocy widziałam kilkadziesiąt martwych mrówek, które zostały zwabione mieszanką boraksu i cukru. Po kilku dniach w domu nie było już żadnej żywej mrówki, a dodatkowo nowe insekty nawet nie próbowały pojawić się w mieszkaniu!

Zobacz także:

Jak pozbyć się pluskiew? Oto 10 naturalnych sposobów

Domowe pułapki na insekty. W kilka chwil pozbędziesz się robactwa

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij