×

Sposób na mrówki w domu. Pozbędziesz się ich w przeciągu doby

Jako miłośniczka zwierząt, nie przeszkadza mi wiele z nich. Jednak kiedy zaczynają być zbyt częstymi gośćmi w domu, chciałabym, żeby niektóre z nich, zwłaszcza różne insekty, szybko zniknęły. Jak pozbyć się na przykład mrówek z domu?

Sposób na mrówki w domu

Mrówki stale zaglądają do mojego domu, chociaż liczyłam że kiedy tylko aura zmieni się, te małe insekty przestaną buszować po mieszkaniu Próbowałam kilku sposobów jak się ich pozbyć i wydaje mi się, że w końcu znalazłam najskuteczniejszą metodę.

Sekretem ten metody jest boraks, który możesz znaleźć w składzie wielu produktów czyszczących. Boraks kupisz w supermarkecie lub w sklepach online. Oprócz tej substancji potrzebujesz jeszcze dwóch składników.

Przepis

– 1 szklanka ciepłej wody,
– 1/2 szklanki cukru,
– 2 łyżki stołowe Boraksu.

Cała procedura jest bardzo prosta i przygotowanie pułapki zajmie Ci tylko kilka minut, a z pewnością uda Ci się ochronić dom przed tymi małymi insektami.

Boraks, wodę oraz cukier wymieszaj w jednym naczyniu. Następnie weź waciki kosmetyczne lub watę higieniczną i zrób z niej kilka kulek. Zamocz je w miksturze i umieść w miejscu gdzie najczęściej widzisz mrówki czyli najprawdopodobniej przy oknach, drzwiach oraz przy framugach. Mrówki mogą też pojawiać się w kuchni, dlatego też możesz zdecydować się na pozostawienie pułapek w tym pomieszczeniu.

Sposób na mrówki z użyciem octu

Jeśli chcesz spróbować innych metod i zrezygnować z użycia boraksu, możesz zdecydować się na stary dobry ocet, który zawsze wybawi Cię z trudnych sytuacji. Wystarczy, że naniesiesz ocet na szmatkę lub miękką chusteczkę i rozetrzesz w miejscach gdzie najczęściej występują insekty. Nanieś odrobinę na futrynę drzwi i spryskaj szpary przy oknach.

Mrówki w mieszkaniu w bloku – jak je zwalczyć?

Mrówki są też częstym problemem w mieszkaniach w bloku. Dzieje się tak, ponieważ insekty wędrują w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do życia. Jak więc pozbyć się ich z mieszkania? Możesz spróbować powyższych metod z użyciem octu lub boraksu, jednak kluczowe jest sprawdzenie którędy mrówki przedostają się do mieszkania. Zabezpiecz szczeliny i rozstaw pułapki. Jeśli to nie pomoże warto zwrócić się do specjalisty, który wytępi szkodniki.

Jak pozbyć się mrówek z samochodu?

W lecie mrówki lubią zaglądać do naszych pojazdów. Aby się ich pozbyć warto dokładnie odkurzyć całe wnętrze samochodu, a także sprawdzić czy insekty nie znajdują się pod maską. Dobrze jest pojechać na stację i wymyć okna oraz podszybia wodą pod wysokim ciśnieniem. Następnie warto rozstawić w aucie specjalne pułapki, które możesz kupić na stacji lub w hipermarkecie – lepiej zdecydować się na lepką płytkę zapachową, ponieważ inne preparaty mogą zbrylać się pod wpływem wilgoci.

Powyższe metody są naprawdę skuteczna. Już po pierwszej nocy widziałam kilkadziesiąt martwych mrówek, które zostały zwabione mieszanką boraksu i cukru. Po kilku dniach w domu nie było już żadnej żywej mrówki, a dodatkowo nowe insekty nawet nie próbowały pojawić się w mieszkaniu!

Zobacz także:

Jak pozbyć się pluskiew? Oto 10 naturalnych sposobów

Domowe pułapki na insekty. W kilka chwil pozbędziesz się robactwa

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Jak pozbyć się mrówek z domu? Istnieje jedna prosta metoda

Nareszcie zrobiła się prawdziwa wiosenna pogoda! W końcu możesz otworzyć balkon czy wyjść na taras i cieszyć się słoneczną aurą. Ciepłe dni wiążą się nie tylko ze słodkim lenistwem, niestety dodatnie temperatury sprawiają także, że sporo insektów zaczyna coraz częściej pojawiać się w naszych domach. Ostatnie czego byś chciał to inwazja mrówek w domu! Jak […]

Sposób na mrówki – jak pozbyć się nieproszonych gości z naszego domu

Mrówki należą do jednych z bardziej pożytecznych stworzeń i zazwyczaj mamy w związku z nimi dobre skojarzenia. W naszym języku funkcjonuje nawet związek frazeologiczny – pracowity jak mrówka. Mrówki przestają wzbudzać naszą sympatię zazwyczaj w momencie, kiedy w dużych ilościach pojawiają się w naszym domu. Jeżeli plaga tych owadów jest i naszym problemem musimy znaleźć […]

Łatwa sztuczka, która przy pomocy cukru i boraksu pomoże Ci pozbyć się mrówek!

Lato od zawsze było moją ulubioną porą roku. Plażowanie, grille oraz wspaniała pogoda… Jak tego nie kochać? Cóż, powiem Ci czego nie da się pokochać: robaków. Kwiaty zaczynają kwitnąć, na stołach pojawiają się arbuzy i… nieznośne stada owadów i robaków. Nie zrozum mnie źle, istnieje mnóstwo stworzeń, których chcemy dookoła siebie, jak pszczoły czy biedronki. Niestety, istnieją również te, które nasze kuchnie, ogrody czy altanki postrzegają jako letni […]