×

W końcu jest! Prosty sposób na pająki, który skutecznie je odstraszy

Początek jesieni to najgorszy czas dla osób, które panicznie boją się pająków. To właśnie na przełomie września i października najintensywniej się rozmnażają. Pełno ich wtedy na zewnątrz, ale też i niestety w domu. Wyłażą ze szpar i zakamarków, w kątach z zapałem wiją swoje pajęczyny… Okropne! W tym czasie warto zaopatrzyć się w… olejek miętowy! Ten sposób na pająki naprawdę działa, ponieważ taki zapach jest dla nich nie do zniesienia! Tak, pajęczaki też potrafią wąchać! I to nogami!

Nie są szkodnikami, nie zagrażają człowiekowi, a i tak chcemy wiedzieć, jak pozbyć się pająków z domu

Na szczęście istnieje więcej niż jeden naturalny sposób na ich odstraszenie. Rozcieńcz miętowy olejek eteryczny z wodą i rozpylaj w całym domu – szczególnie dokładnie w pobliżu drzwi i okien. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić taki aromat, zastąp go herbatą miętową. Być może masz ją w swojej kuchennej szafce, a jeśli nie, to bez problemu kupisz ją za parę złotych w supermarkecie. Dom, w którym pachnie miętą, jest dla pająków wręcz obrzydliwy. Wykorzystaj to!

Możesz wyposażyć się w dodatkową broń!

Ten przeciwśrodek nie tylko zapewni Ci dodatkową ochronę. Wykorzystasz go też w kuchni do gotowania i do przygotowywania napojów. Mało tego, będzie też doskonałą ozdobą blatu lub parapetu. Mowa tutaj o mięcie doniczkowej.

Sposób na pająki
Sposób na pająki. Fot. Freepik.com

Jakiego zapachu nie lubią pająki? Kwaśnego!

Okna i drzwi możesz też spryskać wodą zmieszaną z octem lub z sokiem cytrynowym. Staraj się też dokładnie sprzątać swoje mieszkanie – woń środków czyszczących również odstrasza niechciane pająki.

Olejek z mięty pieprzowej nie tylko na pająki?

Tak! Odstraszy on też inne owady, jak na przykład bardzo uciążliwe latem komary. Odstręczy też mrówki, pchły, muszki owocówki, ćmy, pluskwy, mszyce, a nawet karaluchy. To szerokie działanie mięty sprawia, że powinna się znaleźć w każdym domu.

Przeczytaj również o sposobach odstraszających nawet jadowite pająki, 10 skutecznych metodach na ich wypędzenie oraz o ochranianiu domu przed pająkami dzięki kasztanom.

Może Cię zainteresować

zamknij