×
Wirtualna Polska

Młoda mama znalazła sposób jak zwalczyć rozstępy po ciąży. Efekt jest zaskakujący

Ciąża to wspaniały moment w życiu każdej młodej mamy, która pragnie mieć dziecko. Niestety nieuniknione jest to, jak ciało kobiety zmienia się w przeciągu tych 9 miesięcy. Blizny, cellulit i rozstępy to częste pamiątki po szczęśliwym okresie ciąży. Czy istnieje sposób by chociaż w niewielkim stopniu przywrócić wygląd wcześniejszego ciała?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pewna młoda mama wpadła na pewien pomysł, który dosłownie, przetestowała na własnej skórze

Chantelle Clarke, zaraz po urodzeniu swojego dziecka, postanowiła zwalczyć duże blizny i rozstępy, które pojawiły się na jej brzuchu. Kobieta zdecydowała się na aplikowanie własnego mleka na ciało. Za każdym razem gdy młoda mama karmiła swoją córeczkę, umieszczała kilka kropli z własnej piersi na rozstępy. Następnie kobieta zostawiała je do całkowitego wyschnięcia.

Młoda mama stosowała kurację tylko po jednej stronie brzucha, aby zobaczyć czy faktycznie jej metoda jest skuteczna

Chantelle tak opisuje swój swoją metodę:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Od dwóch tygodni umieszczam mleko z piersi po jednej stronie swojego brzucha. Nie mogę uwierzyć w efekty! Każda matka karmiąca powinna umieścić kilka kropel na swoje rozstępy i delikatnie je wmasować w brzuch, a następnie zostawić je do wyschnięcia.

Robię tak od 3 tygodni. Moja córeczka ma obecnie 2 miesiące, a ja zauważyłam ogromną różnicę nie tylko w kolorze, ale także w głębokości rozstępów. Udostępniam te zdjęcia, ponieważ moja mama powiedziała mi, ze powinnam pokazać je innym kobietom. Nie obiecuje, że ta metoda będzie działać w 100% u każdej z młodych mam, ale warto spróbować!

Obecnie zaczęłam stosować tę metodę również po drugiej stronie brzucha. Zaczęłam dopiero kilka dni temu, ale już widać różnicę – ciemne pręgi zaczęły robić się jaśniejsze i znacznie płytsze.

Co myślisz o takim sposobie walki z rozstępami?

Być może sposób z własnym mlekiem jest skuteczniejszy niż drogie kosmetyki i apteczne kremy? Daj znać czy spróbujesz tej metody! A może masz inne sprawdzone triki na rozstępy po ciąży? Napisz w komentarzu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować