Sposób na wspaniały relaks, czyli jak zrobić masaż? - Genialne
×
Wirtualna Polska

Sposób na wspaniały relaks, czyli jak zrobić masaż?

Po całym dniu gotowości do wypełniania zadań i obowiązków, a także stawiania czoła nagłym sytuacjom, każdy zasługuje na odrobinę relaksu. Dla jednego będzie to lampka wina spożyta podczas oglądania ulubionego serialu, dla innych relaksująca kąpiel, a dla jeszcze innych – jak najszybsze wskoczenie w miękkie kapcie i ulubioną piżamkę oraz udanie się do łóżka na drzemkę. Jednym z najlepszych i znanych od dawna sposobów na niezapomniany relaks jest masaż. Jego odmiana relaksacyjna jest jedną z wielu – masażem można także leczyć wiele schorzeń i łagodzić dolegliwości. Jednak nieprawidłowo wykonany może przynieść więcej szkód, niż pożytku, dlatego osobom bez doświadczenia w tej kwestii zaleca się wykonywanie tylko delikatnego masażu relaksacyjnego. Jak zrobić masaż, który sprawi, że osoba masowana odpłynie w świecie rozkoszy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Masaż pleców – szybka ulga po ciężkim dniu

Najbardziej powszechny i najłatwiejszy do wykonania jest masaż pleców. To także doskonały sposób na sprawienie przyjemności swojej kobiecie. Taki masaż może być wstępem do upojnego wieczoru we dwoje i posłużyć jako element gry wstępnej. Zadbaj o odpowiednią oprawę: przygaś światła, zasłoń okna i zadbaj o to, by Twojej dziewczynie nic nie zepsuło chwili zapomnienia. Najlepiej by położyła się na brzuchu – podczas siedzenia część mięśni jest napięta aby utrzymać sylwetkę w pionie, więc może to psuć przyjemność z relaksu. Istnieje oczywiście kilka technik masażu relaksacyjnego, które warto przyswoić. Nie są trudne, a przynoszą wiele przyjemności oraz szybkiego ukojenia dla spiętych mięśni. Jeśli jednak ich nie znasz – nic straconego. W masażu najważniejsza jest delikatność i wyczucie, a także omijanie okolic kręgosłupa. Wystarczy, że nie będziesz dociskać palców i dłoni do ciała zbyt mocno, a także unikał naciskania bezpośrednio na kości. Wystrzegaj się także masowania na sucho – sprawia to znaczny dyskomfort zarówno masażyście, jak i osobie masowanej. Zadbaj więc o olejek do masażu – zmniejszy to także ryzyko kontuzji.

jak zrobić masaż

Masaż relaksacyjny – kilka zasad

Zanim przystąpisz do masowania, zapamiętaj kilka zasad. Pierwsza z nich brzmi: każdy masaż rozpoczyna się oraz kończy głaskaniem. Ważne jest to, by nie pominąć tego kroku – pomaga on wyciszyć organizm oraz przygotować ciało do głębokiego relaksu. Głaskać możesz zarówno samymi opuszkami palców, jak i całą powierzchnią dłoni. Ruchy mogą wykonywane zarówno wzdłuż osi ciała, jak i w poprzek, ale mogą być także okrężne. Te trzy techniki możesz także ze sobą łączyć naprzemiennie. Po głaskaniu przychodzi czas na rozcieranie. Polega ono na wykonywaniu kolistych, ale krótkich ruchów okrężnych, miejsce przy miejscu. Przyjęło się, że w każdym miejscu wykonuje się po 3 ruchy. Tą serię ruchów rozpocznij od pasa i przesuwaj dłonie w stronę barków. Po dotarciu do nich, ruchem głaskającym wróć do pasa i czynność powtórz jeszcze dwukrotnie. Po rozcieraniu możesz przejść do ugniatania, które polega na chwytaniu pomiędzy kciuk i pozostałe palce odcinków mięśni. Następne w kolejności jest oklepywanie – wykonuj je zawsze wzdłuż mięśni poprzecznych. Dobry masaż szybko przyniesie ulgę i wprawi we wspaniały nastrój. Taki sam masaż możesz wykonać zarówno swojej dziewczynie, jak i chłopakowi. Masaż relaksacyjny sprawdzi się w każdej sytuacji – zarówno intymnej we dwoje, jak i każdej innej. Taki masaż może, ale oczywiście nie musi być wstępem do czegoś więcej. Jest na tyle uniwersalny, że wykonać może go w zasadzie każdy każdemu. Spotykamy go także w gabinetach kosmetycznych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować