×

Sposób wieszania papieru toaletowego nie tylko dzieli ludzkość, ale może sporo powiedzieć o naszym charakterze

Spór dotyczący sposobu wieszania papieru toaletowego jest ciągle żywy. Pewna amerykańska psychoterapeutka postanowiła przyjrzeć mu się bliżej.

Amerykański wynalazek

Papier toaletowy w rolkach wymyślił amerykański przedsiębiorca – Seth Wheeler. Produkcja rozpoczęła się w 1877 roku. Natomiast w Europie jako pierwszy papier toaletowy zaczął wytwarzać biznesmen Walther Alcock. Miało to miejsce w 1879 roku. Wheeler przygotował nawet instrukcję informującą o tym jak prawidłowo wieszać rolki i odrywać kawałki papieru. Jak widać zwolennicy wieszania papieru na zewnątrz mogą zacząć triumfować. 😉

wikimediacommons

Papier a psychologia

Tematem sposobu wieszania papieru toaletowego, który podzielił ludzkość na całym świecie, zainteresowała się psychoterapeutka Gilda Carle. Przebadała ona 2 tys. osób w wieku od 18. do 75 roku życia i przeanalizowała ich typy osobowości.

Darren Foreman/flickr

Oto wnioski badaczki

Osoby wieszające papier na zewnątrz szybko podejmują decyzje, są impulsywne i zawsze chcą przewodzić grupie. Mają silne charaktery oraz dążą do wyznaczonego sobie celu. Jak się okazuje ok. 70% ludzi zawiesza papier na zewnątrz.

riggity_wrecked89/reddit

Natomiast osoby wieszające papier od wewnątrz są raczej uległe i nieustannie szukają akceptacji. Mogą czuć się zagubione w społeczeństwie oraz często poszukują bratniej duszy.

fridge555/reddit

Gilda Carle podkreśla, że jej badań nie należy brać zbyt poważnie i dosłownie. Przeprowadziła je po to, aby uświadomić ludziom, iż nawet wykonywanie zwykłych, codziennych czynności może coś powiedzieć o naszej osobowości.

BONUS

Papier inspirowany średniowiecznym uzbrojeniem. 😉

harendrakr3/reddit

Jak Ty wieszasz papier toaletowy?

Wielorazowy papier toaletowy: ekologiczny fanatyzm czy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy?

genialne

Recyklingowe cuda

 

Źródła: www.focus.pl

Może Cię zainteresować

zamknij