×

13 użytecznych trików, dzięki którym noszenie i pielęgnowanie butów stanie się czystą przyjemnością

Uwielbiamy buty! Każdy ich zakup sprawia nam ogromną radość! Niestety, ona szybko mija, gdy zaczynamy na nich dostrzegać pierwsze ślady użytkowania. Macie podobnie? Jeśli tak, to i dla Was pomocne okażą się te sposoby. W końcu znaleźliśmy kilka trików na to, aby przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego, zachować nasze buty prawie tak pięknymi, jak na samym początku!

1. Mąka kukurydziana na plamy

Kiedy następnym razem poplamisz tłuszczem swoje ukochane zamszowe buty – nie panikuj. Zamiast tego skocz do kuchni i poszukaj mąki kukurydzianej, a następnie posyp nią zabrudzenie. Uwierz – nic nie usuwa tłustych plam lepiej niż ona!

2. Wazelina do polerowania

Jeśli chcesz, aby Twoje „lakierki” błyszczały tak pięknie jak w dniu zakupu, użyj wazeliny. To środek o wiele tańszy niż te, które są do tego celu przeznaczone, a mimo to naprawdę skuteczny. A żeby było jeszcze piękniej – poradzi sobie i z zarysowaniami.

pexels
pexels

3. Ocet na brzydkie zapachy

Ocet to wspaniały środek… Czyści, usuwa kamień i… brzydkie zapachy z butów (choć nie tylko, oczywiście). Użyj dwóch filiżanek na 2 litry wody. Do takiego roztworu włóż buty i połóż na nie coś ciężkiego, muszą być całkowicie zanurzone. Kilka godzin i brzydki zapach zniknie niemal całkowicie.

Może Cię zainteresować

zamknij