×

Oto, jakie zmiany zajdą w Twoim ciele, kiedy będziesz dmuchać na swój własny kciuk

Ludzkie ciało, mimo naprawdę wielu lat badań, wciąż stanowi dla nas ogromną tajemnicę. Nauka nadal nie potrafi w pełni odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z funkcjami życiowymi człowieka. Są jednak pewne sztuczki, które udało nam się poznać i które pomagają nam „oszukać” własny organizm…

Czy wiesz, że istnieje kilka trików, dzięki którym ukoisz ból gardła, odetkasz zatkany nos i wyleczysz też kilka innych przykrych dolegliwości?

Zdradzimy Ci kilka przydatnych trików zdrowotnych. Dzięki nim bez problemu poradzisz sobie z niektórymi dolegliwościami i poczujesz się pełen energii.

pixabay
pixabay

1. Swędzące gardło

Jeżeli jesteś alergikiem lub po prostu często masz problem ze swędzącym gardłem, mamy i na to sposób. W wywiadzie dla Men’s Health laryngolog Scott Schaffer ujawnia pewien tajemniczy trik na te mało przyjemną dolegliwość.

Według niego najlepiej jest wtedy podrapać się w ucho.

Kiedy stymulujemy nerwy w uchu, wywoływany jest skurcz mięśni w gardle. To właśnie on przynosi ulgę swędzeniu.

2. Stres

Masz problemy z uspokojeniem się? Chciałbyś, aby coś przyniosło natychmiastowy efekt? Jest coś takiego… Wystarczy, że ochlapiesz twarz zimną wodą i w tym samym momencie wstrzymasz oddech.

Spowoduje to wyzwolenie się w Twoim organizmie tzw. odruchu nurkowania, który pomoże mu zoptymalizować oddychanie. Dzięki niemu uspokoisz nie tylko oddech, ale i skołatane nerwy.

Podobny efekt można uzyskać wypiciem szklanki zimnej wody. To idealny sposób dla pań z pełnym make up’em. 🙂

3. Strach przez zastrzykiem

Jeżeli bardzo boisz się zastrzyków, przekieruj swój umysł na coś innego… Mówiąc wprost: odwróć swoją własną uwagę! Zastanawiasz się jak?

Kiedy będzie zbliżać się igła, możesz np. delikatnie kaszlnąć, oczywiście bez żadnego ruchu i z uprzedzoną Panią Pielęgniarką u boku, aby nie przysporzyć sobie dodatkowych problemów…

pixabay
pixabay

4. Zatkany nos

Zatkany nos jest naprawdę uciążliwy. Przyciśnij język do podniebienia, następnie palcem wskazującym i środkowym naciśnij miejsce pomiędzy swoimi brawami. Czynność tę powtórz kilkakrotnie, ale pamiętaj, aby nie robić tego dłużej niż 30 sek.

5. Ból zębów

Ten trik jest idealny dla osób o wrażliwych zębach. Gdy tylko poczujesz, że zaczynają Cię boleć, połóż okład z lodu na wierzchu dłoni. Pocieraj nim tam i z powrotem w miejscu pomiędzy palcem wskazującym, a kciukiem.

Ta część naszej dłoni jest wypełniona nerwami, które wysyłają sygnały bólowe prosto z rąk i twarzy do mózgu. Zimno będzie je skutecznie blokować.

6. Nerwy

Jeżeli czujesz się zestresowany i chcesz się szybko uspokoić mamy dla Ciebie prosty sposób. Wystarczy, że wyciągniesz przed siebie dłoń z wyprostowanym kciukiem i będziesz na niego dmuchać. W ten sposób wyregulujesz swój oddech i spowolnisz tętno.

7. Migreny

Znając poniższe sposoby, nie będziesz musiał wydawać już fortuny na leki przeciwbólowe. Te techniki pozwolą zapomnieć Ci o koszmarnych bólach głowy…

Obejrzyj dokładnie poniższy filmik:

Znaliście lub próbowaliście którykolwiek z tych sposobów?

Może Cię zainteresować

zamknij