×

Dzięki temu domowemu sposobowi krok po kroku pozbędziesz się nieestetycznych zaskórników

Czy kiedykolwiek przyglądałaś się swojej skórze z bliska? Bardzo możliwe, że gdy tylko to zrobisz, zobaczysz całą masę zaskórników i innych niedoskonałości, których ciężko się pozbyć – nie można tego zrobić przy użyciu zwykłych środków do mycia twarzy. Na szczęście są na to sposoby! Guru w kwestii pielęgnacji, Jennifer Chiu, przedstawiła zestaw wskazówek, które pomogą w walce z uporczywymi niedoskonałościami skóry.

Oto 6 sposobów na odblokowanie i zwalczenie porów, które powinna znać każda, dbająca o zdrowy wygląd kobieta.

1. Otwórz pory za pomocą pary wodnej

Pierwszym krokiem do pozbycia się brzydkich zaskórników jest wykorzystanie pary wodnej. Wystarczy, że weźmiesz delikatny, nadający się do celów kosmetycznych ręcznik i zamoczysz go w misce gorącej wody. Wyciągnij go po kilku sekundach i pamiętaj, aby sprawdzić jego temperaturę zanim przyłożysz ręcznik do nosa. Delikatnie przetrzyj nim całą twarz.

Dodatek: Dodaj kilka kropli olejku na ręcznik dla uzyskania pięknego aromatu.

2. Przygotuj skórę

Delikatnie osusz twarz ręcznikiem, a na bawełniany wacik nanieś odrobinę toniku. Przetrzyj twarz wacikiem nasączonym tonikiem, by oczyścić nowo otwarte pory.

3. Żegnamy zaskórniki

Tutaj przyda się nić dentystyczna. Oczywiście alternatywą jest pójście do sklepu i zaopatrzenie się w specjalny ściągacz, ale nić dentystyczna, która znajduje się niemal w każdym domu, również doskonale sprawdzi się w tej roli.

Co dalej? Zacznij pocierać skórę kawałkiem nici, tak jakbyś chciała zeskrobać zaskórniki. Zacznij od boków, a następnie przejdź do chrząstki. Zobaczysz, że w ten sposób wyjdzie ich całkiem sporo! Ohydne, ale całkiem skuteczne.

4. Paski na pory

Jeśli masz naprawdę dużo zaskórników, warto zaopatrzyć się w specjalne paski. Takie paski wystarczy namoczyć, nakleić na nosie i trzymać je przez 10 minut. Po tym czasie zdejmij je i zobacz niesamowity efekt!

5. Maska

Maski są idealne z dwóch powodów: 1) są skuteczne, 2) są naprawdę zabawne! To ostatni krok, który wyeliminuje zaskórniki i inne niedoskonałości. Nałóż błotną maskę formując z niej kształt trójkąta na Twoim nosie. Możesz to zrobić przy użyciu palców, ale szczotki sprawdzają się tutaj zdecydowanie lepiej. Odczekaj 15 minut, a następnie pozbądź się jej. Stosuj ją raz w tygodniu.

6. Na sam koniec…

Ostatnim krokiem w procesie jest oczyszczanie za pomocą olejku z drzewa herbacianego rozcieńczonego z wodą (jest nieco śmierdzący, a dla niektórych wręcz irytujący, dlatego warto pamiętać o rozcieńczeniu). Mieszankę nanieś na wacik i przetrzyj skórę. To wszystko!

Może Cię zainteresować

zamknij