×

Nikt nie lubi, kiedy po jego domu chodzą robale. Oto 6 naturalnych sposobów na pozbycie się ich

Czy jest wśród Was ktoś, kto lubi robale? Chyba nie… W sumie, nie ma się co dziwić. Mogą wyrządzić nam sporo szkody w ogrodzie, a takie łażące po domu… Po prostu fuuuuj!

Użycie środków chemicznych do ich zwalczania może mieć negatywne skutki na nasze zdrowie i na pewno nie jest czymś neutralnym dla środowiska. Dlatego najlepsze są metody naturalne. Właśnie 6 takich przygotowaliśmy dziś dla Was. Czytajcie i korzystajcie do woli!

#1 Spray czosnkowy

wikihow.com
wikihow.com

Wystarczy wymieszać 2 szklanki wody oraz 4 łyżeczki czosnku granulowanego i przelać wszystko do butelki z rozpylaczem. Taką miksturą należy spryskać wszystkie miejsca, w których robale pojawiają się najczęściej.

Większość robaków nie lubi zapachu czosnku, dlatego zaczną trzymać się od nich z daleka.

#2 Spray miętowy

wikihow.com
wikihow.com

Robaki nie lubią też świeżutkiego zapachu mięty. Dlatego można wymieszać 2 szklanki wody z 10 kroplami olejku miętowego i przelać wszystko do butelki z rozpylaczem. Tak przygotowanym roztworem można spryskać wszystkie miejsca, w których dokuczają nam robale.

Działa podobnie jak czosnkowy – nie zabija, ale odstrasza. Jednak ma jeszcze jedną zaletę – zapach mięty dla większości ludzi jest bardzo przyjemny.

#3 Odkurzanie

wikihow.com
wikihow.com

Jakkolwiek to brzmi, odkurzacz do pozbycia się robaków również może się przydać. Zwłaszcza jeśli nieproszeni goście nachodzą nas w domu. Musimy jednak pamiętać o tym, aby do tego celu używać zupełnie innego worka niż ten, który znajduje się w odkurzaczu w czasie zwykłych porządków.

Można także spróbować innego sposobu. Na rurze odkurzacza dobrze zamocować starą skarpetkę (nie może być dziurawa), tak by ta część, w której znajdują się zazwyczaj palce, mogła zostać włożona do środka. Dzięki temu zadziała ona jak filtr. Schwytane robale zostaną w niej. Po złapaniu wszystkich należy usunąć ją, dobrze zawiązać i wyrzucić do kosza na śmieci znajdującego się na zewnątrz.

#4 Taśma dwustronna

wikihow.com
wikihow.com

Tak, taśma może okazać się całkiem dobrą pułapką na robale. Wystarczy przykleić ją w odpowiednich miejscach, czyli tych, którymi robaki wchodzą do naszego domu – na parapetach, w ramach okien, przy progu.

Zadziała tak, jak lep na muchy.

#5 Osłonki w otworach wentylacyjnych

wikihow.com
wikihow.com

Robaki mogą dostać się do naszego domu również przez wentylację. Dlatego najprostszym sposobem, aby uchronić się przed większymi okazami będzie umieszczenie w otworach wentylacyjnych specjalnych siatek.

#6 Wkłady zapachowe do suszarki

wikihow.com
wikihow.com

Można posmarować nimi ramy okienne lub futryny drzwi. Ich mocny zapach powinien skutecznie odstraszyć robale. Minusem tej metody jest to, że trzeba ją codziennie powtarzać.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na pozbycie się lub zwalczenie robaków?

Może Cię zainteresować

zamknij