×

Sposoby na to, aby znicze na cmentarzu dłużej się paliły. Proste triki które mało kto stosuje

Większość osób zanosząc znicze na cmentarz, zastanawia się czy można sprawić, aby paliły się dłużej. Okazuje się, że są na to sposoby.

jozefbabij/pixabay

Już na etapie wybierania i kupowanie zniczy, przyjrzyj się im bliżej.  Nie zwracaj uwagi jedynie na estetykę samej świeczki. Dokładnie obejrzyj przede wszystkim knot i parafinę.

Jakie znicze będą dłużej się paliły?

  • Cięższe i większe. Wszystko dlatego, że do ich wyprodukowania zużyto pokaźnej ilości parafiny. W tym przypadku rozmiar ma znaczenie.
  • Bezpośrednio zalewane parafiną (nie te z wymiennymi wkładami).
  • Bez widocznych pęcherzyków powietrza na powierzchni wkładu (to tzw. spieniona parafina).
  • Te, które nie mają grubego knota. Nie powinien być także zbyt cienki, bo wówczas trudno będzie go zapalić i szybko zgaśnie.
  • Wypełnione parafiną w całości.
goszka/pixabay

Jak przedłużyć żywotność zniczy?

Przede wszystkim zadbaj o knot. Przytnij go równo (stworzono do tego celu nawet specjalne nożyce i trymery). Powinien mieć ok. 0,5-1 cm. Krótszy knot sprawi, że znicz będzie miej kopcił i spowolniony zostanie proces wypalania się parafiny. Możesz także zainwestować we wkłady olejowe. Palą się one o ok. 25% dłużej niż parafinowe, nie kopcą i nie wydzielają zapachu. Są droższe, ale wypalają się równomiernie do samego końca (nawet przy niskiej temperaturze).

pinterest

Na sól i mróz

Niektórzy mają swoje dość niekonwencjonalne metody na spowolnienie wypalania się zniczy. Przykładowo, posypują knot szczyptą soli lub umieszczają wkłady w zamrażalniku na kilka godzin. Czasami takie nietypowe triki okazują się bardzo skuteczne. 😉

goszka/pixabay

Jakie są Twoje sposoby na przedłużenie żywotności zniczy?

Savoir-vivre na cmentarzu. 11 zasad dobrego wychowania, których należy przestrzegać

genialne
Źródła: kobieta.onet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij