×

7 prostych sposobów, na pozbycie się zadrapań z każdej powierzchni

Można zarysować praktycznie wszystko – ekran telefonu, zegarek, drewniany stolik czy buty. Choć niewiele trzeba, aby powstały widoczne zadrapania, pozbycie się ich niekoniecznie musi być takie proste, ale oczywiście nie jest niemożliwe!

Niezależnie od tego, czy jest to drewno, szkło, marmur czy skóra, istnieją rozwiązania, które pomogą Ci się pozbyć widocznych zarysowań. Poniższe wskazówki Ci w tym pomogą:

#1 Szkiełka od okularów

Zadrapania na okularach są szczególnie irytujące. Na szczęście możesz się z nimi uporać dzięki… paście do zębów! Jeżeli nie masz okularów z antyrefleksem, wybierz pastę do zębów, która nie ma właściwości wybielających, ani mocnych środków chemicznych. Za pomocą wacika lub miękkiej ściereczki wcieraj pastę w szkiełka okrężnymi ruchami. Rób tak przez około 10 sekund, następnie spłucz pozostałość zimną wodą. Do głębszych zadrapań niezbędne mogą okazać się kolejne przetarcia.

#2 Stare talerze

Weź zniszczony talerz i posyp go odrobiną proszku do czyszczenia. Dokładnie rozetrzyj proszek za pomocą gąbki na powierzchni talerzyka. Nie rób tego dłużej niż minutę. Za pomocą papierowego ręcznika zetrzyj wszystko dokładnie. Możesz podziwiać efekt. Zarysowania zniknęły.

#3 Ekran telefonu

Nie ma nic bardziej drażniącego niż zarysowany ekran telefonu. Na szczęście i w tym przypadku możesz zaoszczędzić sobie nerwów. Weź pastę do zębów i wcieraj ją za pomocą bawełnianej kulki w ekran smartfona przez około 10 minut. Powinno pomóc.

#4 Lakierki

Zadrapanie na lakierkach nie daje Ci spokoju? Weź patyczek do uszu i wcieraj w miejsce zadrapania wazelinę do momentu, aż się wypełni. Wystarczy kilka minut, a będą wyglądać jak nowe!

#5 Skórzane buty

Skóra jest bardzo podatna na zadrapania. Aby pozbyć się zadrapań ze skórzanych butów, rozprowadź olejek rośliny lub dziecięcy na porysowanej powierzchni za pomocą bawełnianego wacika. Wcieraj go kulistymi ruchami i pozostaw do wyschnięcia. Pozostałość wytrzyj czystą szmatką. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę. Świetnie sprawdzi się również lakier do paznokcie lub wosk.

#6 Deska rozdzielcza

Ktoś wyciągnął sobie nogi na deskę rozdzielczą w Twoim samochodzie i ją podrapał? Aby pozbyć się widocznych śladów, niezbędna będzie suszarka. Ustaw suszarkę na minimalną moc i skieruj strumień gorącego powietrza wzdłuż długości zadrapania. Jeśli to konieczne, zwiększ jej moc, aż ślady zaczną znikać. Odczekaj 10-15 minut, a następnie przetrzyj powierzchnię pastą. Ślad po zadrapaniach powinien zniknąć.

#7 Drewniane powierzchnie

Któż z nas nie widział zarysowanej, drewnianej powierzchni? Niezależnie od tego, czy chodzi o drewnianą podłogę czy stół, sposób na pozbycie się drażniących zarysowań jest jeden. Spróbuj potrzeć o zarysowany fragment orzechem włoskim. Tak, to naprawdę działa!

 

Wybrane dla Ciebie

Kulinarne sztuczki, których nie uczą w szkołach gastronomicznych

Zastanawiacie się czasem jak profesjonaliści zawsze przygotowują bezbłędne i pyszne posiłki? Oczywiście mają na to swoje sztuczki, którymi niechętnie dzielą się ze światem. Czasem sekrety przekazują uczniom, jednak kulinarne tajemnice gorliwie ukrywają przed resztą świata. Czasem jednak można podpatrzeć, co skrywa się za soczystym mięsem i wykorzystać tę wiedzę na własny użytek. Poniżej mamy dla […]

4 proste triki, które pomogą Ci na dłużej zachować świeżość warzyw przechowywanych w lodówce

W sklepie zazwyczaj szukasz najlepiej wyglądającej sałaty, ale kilka dni później okazuje się, że wszystkie warzywa w lodówce straciły swój apetyczny wygląd. Naturalne gazy, osłabienie wilgoci i przekrawanie warzy przyspiesza ich rozkład. Jednak za pomocą kilku przydatnych sztuczek może zachować świeżość na dłużej. Koniec z wyrzucaniem jedzenia, bo to znacznie prostsze niż się wydaje! 1. […]

19 skutecznych sposobów na to, aby Twoje auto było czyste jak nigdy wcześniej

Sprzątanie samochodu to nie lada wyzwanie, choć mogłoby się wydać inaczej… Jeśli myślisz, że wystarczy poodkurzać wewnątrz i z wierzchu ochlapać wodą z płynem, to jesteś w ogromnym błędzie… Na szczęście mamy dziś dla Ciebie kilka ciekawych trików, które z pewnością ułatwią to zadanie. Dodatkowo sprawią, że auto będzie wyglądało prawie jak nowe! 1. Pędzel […]

Jak sprawdzić czy ktoś podgląda Cię przez lustro w przymierzalni?

Jak często zdarza się, że jesteś nagi w miejscu publicznym? „Nigdy!” Tak prawdopodobnie brzmi twoja odpowiedź, ale czy to prawda? W publicznych toaletach, szatniach, przebieralniach i pomieszczeniach hotelowych przynajmniej częściowo pozbywasz się swojej garderoby. „Wszystko dzieje się za zamkniętymi drzwiami”, ale nie oznacza to, że nikt Cię nie widzi… Rozejrzyj się czy w miejscu, w […]

7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii

Każdy z nas ma smartfona. Te urządzenia tak bardzo ułatwiły nam życie i zastąpiły wiele innych przedmiotów, że dziś już ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich. Wątpliwe także jest, by w najbliższym czasie cokolwiek zastąpiło nasze telefony. Nie zawsze jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał. Smartfony mają wiele ukrytych funkcji i mogą stać się jeszcze […]

Jak odetkać toaletę? – 5 prostych sposobów

Byliście kiedyś w sytuacji gdy zapchała Wam się toaleta, a przepychacz sanitarny akurat się zgubił? Mam nadzieję, że nie. Jednak gdyby kiedyś zdarzyło się Wam coś podobnego, możecie skorzystać z kilku poniższych sposobów. Warto je zapamiętać, bo nigdy nie wiecie, kiedy mogą się Wam przydać… Jak odetkać toaletę – #1 Szczotka do WC Czasami wystarczy […]