×

7 prostych sposobów, na pozbycie się zadrapań z każdej powierzchni

Można zarysować praktycznie wszystko – ekran telefonu, zegarek, drewniany stolik czy buty. Choć niewiele trzeba, aby powstały widoczne zadrapania, pozbycie się ich niekoniecznie musi być takie proste, ale oczywiście nie jest niemożliwe!

Niezależnie od tego, czy jest to drewno, szkło, marmur czy skóra, istnieją rozwiązania, które pomogą Ci się pozbyć widocznych zarysowań. Poniższe wskazówki Ci w tym pomogą:

#1 Szkiełka od okularów

Shareably

Zadrapania na okularach są szczególnie irytujące. Na szczęście możesz się z nimi uporać dzięki… paście do zębów! Jeżeli nie masz okularów z antyrefleksem, wybierz pastę do zębów, która nie ma właściwości wybielających, ani mocnych środków chemicznych. Za pomocą wacika lub miękkiej ściereczki wcieraj pastę w szkiełka okrężnymi ruchami. Rób tak przez około 10 sekund, następnie spłucz pozostałość zimną wodą. Do głębszych zadrapań niezbędne mogą okazać się kolejne przetarcia.

#2 Stare talerze

rumble

Weź zniszczony talerz i posyp go odrobiną proszku do czyszczenia. Dokładnie rozetrzyj proszek za pomocą gąbki na powierzchni talerzyka. Nie rób tego dłużej niż minutę. Za pomocą papierowego ręcznika zetrzyj wszystko dokładnie. Możesz podziwiać efekt. Zarysowania zniknęły.

#3 Ekran telefonu

BGR

Nie ma nic bardziej drażniącego niż zarysowany ekran telefonu. Na szczęście i w tym przypadku możesz zaoszczędzić sobie nerwów. Weź pastę do zębów i wcieraj ją za pomocą bawełnianej kulki w ekran smartfona przez około 10 minut. Powinno pomóc.

#4 Lakierki

Good Housekeeping

Zadrapanie na lakierkach nie daje Ci spokoju? Weź patyczek do uszu i wcieraj w miejsce zadrapania wazelinę do momentu, aż się wypełni. Wystarczy kilka minut, a będą wyglądać jak nowe!

#5 Skórzane buty

Ch Th Jo via Wikimedia Commons

Skóra jest bardzo podatna na zadrapania. Aby pozbyć się zadrapań ze skórzanych butów, rozprowadź olejek rośliny lub dziecięcy na porysowanej powierzchni za pomocą bawełnianego wacika. Wcieraj go kulistymi ruchami i pozostaw do wyschnięcia. Pozostałość wytrzyj czystą szmatką. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę. Świetnie sprawdzi się również lakier do paznokcie lub wosk.

#6 Deska rozdzielcza

Crazy Russian Hacker

Ktoś wyciągnął sobie nogi na deskę rozdzielczą w Twoim samochodzie i ją podrapał? Aby pozbyć się widocznych śladów, niezbędna będzie suszarka. Ustaw suszarkę na minimalną moc i skieruj strumień gorącego powietrza wzdłuż długości zadrapania. Jeśli to konieczne, zwiększ jej moc, aż ślady zaczną znikać. Odczekaj 10-15 minut, a następnie przetrzyj powierzchnię pastą. Ślad po zadrapaniach powinien zniknąć.

#7 Drewniane powierzchnie

Flickr

Któż z nas nie widział zarysowanej, drewnianej powierzchni? Niezależnie od tego, czy chodzi o drewnianą podłogę czy stół, sposób na pozbycie się drażniących zarysowań jest jeden. Spróbuj potrzeć o zarysowany fragment orzechem włoskim. Tak, to naprawdę działa!

Może Cię zainteresować

zamknij