×

9 trików polskich złodziei samochodów. Z łatwością mogą ukraść auto kiedy robisz zakupy

Skuteczność ścigania złodziei samochodów wciąż rośnie. Jednak mimo to sprawcy tego rodzaju przestępstw nie boją się i stale szukają nowych sposobów na to, aby ukraść i nie zostać złapanym. Oto 9 najpopularniejszych metod.

#1 Na autostopowicza

Złodziej prosi o podwiezienie. Po jakimś czasie od skorzystania z pomocy wynajduje sposób, aby właściciel pojazdu choć na chwilę z niego wysiadł. Wówczas sam odjeżdża i kradnie pojazd.

#2 Na śpiocha

Ta metoda polega na włamaniu się do domu właściciela pojazdu nocą i zabrania z niego kluczyków. Zdarza się, że dla pewności złodzieje rozpylają w mieszkaniu gaz usypiający.

car

#3 Na butelkę

Złodziej wkłada plastikową butelkę pomiędzy koło, a nadkole. Kiedy kierowca zatrzymuje się, aby sprawdzić, co wydaje tak dziwne odgłosy i zostawia kluczki w stacyjce, złodziej podbiega, wsiada do auta i odjeżdża.

#4 Na puszkę

Sposób podobny do opisanego wcześniej, jednak z tą różnicą, że wabikiem jest tu puszka przymocowana za pomocą sznurka do jakiejś tylnej części samochodu.

car

#5 Na kieszeń

Złodziej najpierw kradnie właścicielowi kluczyki np. z plecaka lub kieszeni w czasie zakupów, a chwilę później odjeżdża jego samochodem.

#6 Na „wskoka”

Przestępca wykorzystuje nieuwagę właściciela pojazdu, który na przykład zamyka bramę i wskakuje do samochodu, po czym odjeżdża.

My Car

#7 Na kółko, na kolec

Ten sposób polega na przebiciu opony w danym aucie. Kierowca w czasie jazdy orientuje się, że złapał kapcia. Gdy chce to sprawdzić i wysiada z samochodu, złodziej czeka już w gotowości, aby szybko wskoczyć do auta i odjechać.

#8 Na kartkę

Kierowca próbuje wyjechać z parkingu „na wstecznym”. Wówczas na tylnej szybkie zauważa kartkę lub naklejkę, która mocno ogranicza widoczność. Gdy wychodzi z samochodu, aby pozbyć się jej, złodziej wsiada do auta i odjeżdża.

New car!

#9 Na stacji benzynowej

Tu, jak łatwo można się domyślić, złodzieje wykorzystują moment, kiedy kierowca idzie zapłacić za tankowanie i zostawia kluczyki w aucie.

Jak uchronić się przed złodziejami?

Najważniejsze, jak widać w wielu wymienionych wyżej przykładach, jest to, aby nigdy nie zostawiać kluczyków w stacyjce, gdy wysiadamy z samochodu. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy stracić swój pojazd. Warto także rozważyć zamontowanie w aucie jakichś dodatkowych zabezpieczeń, np. blokady, o której istnieniu będzie wiedział tylko właściciel.

Może Cię zainteresować