×

Osoby spóźnialskie żyją dłużej i są szczęśliwsze. Wieczny niedoczas im zdecydowanie służy

Oto doskonała wiadomość dla każdego spóźnialskiego. Naukowcy uważają, że takie osoby są znacznie szczęśliwsze i żyje im się lepiej.

Chyba każdy zna osoby, które notorycznie się spóźniają i egzystują w permanentnym niedoczasie. To może irytować wszystkich tych, którzy są zmuszeni na nich czekać. Jednak sami spóźnialscy mają się znacznie lepiej, niż ludzie punktualni.

Mniej stresu

Psychologowie uważają, że wieczni spóźnialscy żyją dłużej. To osoby wielozadaniowe, które potrafią rozwiązać prawie każdy problem. Mniej stresują się pracą oraz deadline`ami. A jak wiadomo, stres ma bardzo szkodliwy wpływ na organizm. Dzięki temu, że przejmowanie się wszystkim nie leży w ich naturze, to mają niższe ciśnienie krwi, a co za tym idzie są mniej obciążeni chorobami układu krążenia. Zdecydowanie rzadziej zapadają także na depresję.

kobieta
Chris Wade/unsplash

Pozytywne myśli

Dodatkowo osoby spóźnialskie to wieczni optymiści. Oni wierzą, że w krótkim czasie zdołają wykonać wiele rzeczy. Najczęściej ich plany są niemożliwe do zrealizowania, ale to nie ma znaczenia. Liczy się pozytywne myślenie i wiara w to, że w końcu odniosą sukces. Samo pozytywne myślenie od najmłodszych lat przekłada się na lepsze zdrowie, większą wydajność w pracy i oczywiście dłuższe życie.

zegarek
Wil Stewart/unsplash

Dobrzy pracownicy

Niektórzy naukowcy sądzą, że wielu spóźnialskich to perfekcjoniści. Oni nie wyjdą z domu, dopóki nie zrobią wszystkich zadań, jakie sobie narzucili. To przenosi się także na życie zawodowe. Spóźnialscy wykonują swoją pracę z pasją i oddają się jej całkowicie.

biuro
pinterest

Jesteś spóźnialski czy punktualny? 

Źródła: www.focus.pl

Może Cię zainteresować

zamknij