×

Domowa mikstura sprawi, że nigdy więcej nie zobaczysz komarów w swoim domu

Przyroda jest niesamowita, a na świecie żyje wiele gatunków roślin i zwierząt. Niektóre z nich istnieją z dala od ludzkich cywilizacji, ukrywają się daleko w dżunglach lub głęboko pod powierzchnią wody, lecz inne z nich stale przebywają w towarzystwie człowieka – nawet jeśli tego nie chcemy. Najlepszym tego przykładem są m.in. komary.

Te małe insekty są nie tylko denerwujące, lecz niebezpieczne dla człowieka – jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wypijają one ludzką krew, a wcześniej ich nóżki i otwór gębowy stykał się z odpadami z ulic lub innymi miejscami o złej higienie, to możemy dojść do wniosku, że komary przenoszą wiele bakterii i powodują infekcje dlatego też dobrze jest trzymać je z daleka od siebie.

Najlepszym sposobem na odstraszenie komarów jest przygotowanie tej domowej mikstury!

Do stworzenia pułapki na komary potrzebujesz trzech składników oraz plastikową butelkę ze spryskiwaczem. Wymieszaj pół szklanki szamponu, pół szklanki naturalnego octu winnego (z 9% stężeniem) oraz pół szklanki oleju roślinnego.

theindianspot.com

Mieszaj aż wszystkie trzy składniki staną się jednorodną mieszaniną. Następnie przelej miksturę do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl odstraszacz w miejscach gdzie chcesz pozbyć się komarów i muszek. Mikstura jest bezpieczna, ponieważ powstała z naturalnych składników dlatego też możesz ją rozpylić w dowolnym pomieszczeniu. Możesz również użyć jej w ogrodzie lub zaaplikować na swoją skórę.

Nareszcie pozbędziesz się komarów raz na zawsze!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij