Kategorie LajfhakiSprzątanie

Szybkie sprzątanie mieszkania – 10 sprawdzonych porad

Jak dużo czasu poświęcasz na sprzątanie? Według badań przeciętny kobieta spędza około 2,6 h na doprowadzenie mieszkania do ładu, w czasie gdy mężczyźni poświęcają sprzątaniu tylko 2,1 h. Na szczęście są pewne sposoby, które sprawią, że zarówno mężczyźni jak i kobiety spędzą mniej czasu na uporządkowanie swoich mieszkań! Te triki pomogą Ci zaoszczędzić czas, który możesz przeznaczyć dla swoich bliskich! Szybkie sprzątanie mieszkania od teraz stanie się Twoim standardem!

#1 Plamy z czerwonego wina

instagra.com/samuelmarshall1

Jeśli na Twój ulubiony dywan wylałaś czerwone wino, to przede wszystkim pamiętaj, żeby go nie rozcierać i szorować – spowoduje to tylko poszerzenie plamy, która wejdzie jeszcze głębiej w tkaninę materiału. Nałóż ręcznik papierowy, który pochłonie nadmiar płynu i szybko posyp na plamę sól i poczekaj chwilę, a następnie odkurz zabrudzone miejsce. Sól powinna poradzić sobie z usunięciem plamy. Ten sposób jest skuteczny ale musisz działać szybko, jeśli zostawisz plamę do następnego dnia, będzie trudno się jej pozbyć.

Innym sposobem jest użycie sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Najlepiej zostawić go na plamie przez kilka godzin.

#2 Usuwanie zarysowań z ceramicznych naczyń

Szybkie sprzątanie mieszkania – 10 sprawdzonych porad
twitter.com

Nie martw się jeśli na swoim ulubionym talerzu czy kubku z ceramiki zobaczysz zadrapania. Wymieszaj łyżkę wody z 2-3 łyżkami sody oczyszczonej, tak aby stworzyć płynną pastę. Nanieś ją palcami na zadrapaną część ceramiki, a następnie wypoleruj czystą szmatką, a następnie wyczyść wilgotnym materiałem.

#3 Plamy po długopisie

instagra.com/___casie___

Na rozlany długopis istnieje proste rozwiązanie – alkohol. I nie, nie chodzi tutaj o wypicie dużej ilości wysokoprocentowego trunku, lecz o umieszczenie alkoholu na plamie i pozostawienia go na 15 minut. Kontynuuj dodawanie alkoholu na materiał, aż wystarczająca ilość dotrze do poplamionych włókien ubrania. Następnie przepłucz ubranie pod ciepłą wodą i umieść w pralce.

#4 Sprzątanie lodówki

instagra.com/krzysztofkazmierczyk

Czyszczenie lodówki po wylanym mleku lub plamach po jedzeniu jest meczące, nieprawdaż? Ale wystarczą odpowiednie maty, które należy umieścić na półkach lodówki, a gdy te się wybrudzą umyć je pod bieżącą wodą. Jeśli Twoja lodówka nie pachnie świeżo, umieść w niej miseczkę z kawą, która absorbuje brzydkie zapachy.

#5 Usuwanie przypaleń z garnków

instagra.com/aneta.krolikowskaa

Przygotowywanie posiłku to jedno, jednak usuwanie tłuszczu i spalenizny z patelni jest zadaniem bojowym i czasami niemal niemożliwym. Jednak istnieją sprawdzone sposoby jak sobie z tym poradzić. Weź 2 cytryny i pokrój je na kawałki. Zagotuj wodę na patelni i pozostaw ją razem z cytrusami. Spód cytryn powinien być skierowany stroną do patelni. Po kilkudziesięciu minutach delikatnie podważ spalone elementy – powinny łatwo odejść od powierzchni naczynia.

#6 Brzydki zapach ręczników

instagra.com/showerandtowel

Jeśli nie wiesz, jak usunąć brzydki zapach z ręczników wystarczy że umieścisz je w pralce i dodasz pół szklanki sody oczyszczonej. Następie ustaw pralkę na pełen cykl prania i płukanie.

#7 Brudne palniki i kratki z kuchenki

Szybkie sprzątanie mieszkania – 10 sprawdzonych porad
twitter.com

Jeśli w Twoim domu znajduje się kuchenka gazowa i tracisz dużo czasu na doczyszczenie jej z plam tłuszczu, brudu oraz oleju, warto wypróbować ten triki. Około 1/4 szklanki amoniaku umieść w woreczku strunowym, następie schowaj do niego brudny ruszt i zamknij opakowanie. Pozostaw na 8 do 10 godzin. Następie wyciągnij palnik i wyczyść go gąbką oraz wodą.

#8 Czyszczenie zlewu

Szybkie sprzątanie mieszkania – 10 sprawdzonych porad
reddit.com

Ten sposób pomoże Ci nie tylko wyczyścić zlew, ale także bardzo dobrze go zdezynfekować. Jeśli zlew jest brudny od pasty do zębów, mydlin, brudu oraz pyłu, warto użyć octu. Namocz powierzchnię zlewu mieszaniną octu – możesz nanieść go za pomocą gąbki, lub zamknąć zawór zlewu i wypełnić zlew do połowy octem. Pozostaw go na maksymalnie 5 minut, a po tym czasie pocieraj całą powierzchnię umywalki. Na końcu wypoleruj całość bawełnianą ściereczką lub papierowym ręcznikiem.

#9 Brudne szyby

instagra.com/_a_c_h_

Zobacz także: 10 tanich rozwiązań na szybkie sprzątanie. Twój dom będzie błyszczał jak nigdy!

Okna mogą wybrudzić się na wiele sposobów: mokre nosy naszego pupila, brudne paluszki dzieci lub po prostu nasza nieporęczność. Na szczęście łatwo możesz je wyczyścić! Zaparz czarną herbatę w proporcjach 3 torebki na 100 ml wrzącej wody. Poczekaj godzinę aż herbata wystygnie, a następnie przelej ją do butelki z rozpylaczem i nanieś na brudne okna. Następnie wytrzyj je gazetą. Efekt pozytywnie Cię zaskoczy!

#10 Jak odetkać zapchane rury?

Szybkie sprzątanie mieszkania – 10 sprawdzonych porad
sobaka-shredingera.ru

Zablokowane kanalizacyjne są nieprzyjemnym problemem – powodują brzydki zapach, sprawiają że woda wolniej spływa i powodują że wilgoć i pleśń zaczynają się namnażać. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem bez profesjonalnej usługi, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Wlej do rury wrzącą wodę.
2. Dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej i pozostaw na kilka minut.
3. Wlej mieszaninę 1 szklanki octu i 1 szklanki wrzącej wody do odpływu.
4. Zamknij otwór dużą szmatką i pozostaw na 10 minut. Ponownie zagotuj wodę.
5. Po 10 minutach powoli wlej gorącą wodę do ścieku.

Jak widzisz szybkie sprzątanie mieszkania wcale nie jest takie trudne! Warto tutaj zaznaczyć, ze szybkie sprzątanie mieszkania nie musi oznaczać, że robisz to niedokładnie! Który z tych trików podoba Ci się najbardziej? My lubimy je wszystkie!

Źródło i fotografie: genial.guru