×

Obrzydliwy i śmierdzący brud z pralki zniknie, jeśli zastosujesz ten prosty trik

Jeśli chcesz, żeby Twoje ubrania zawsze były świeże i wyglądały jak nowe, pewnie wiesz, że konieczne jest ich częste pranie. Oprócz tego pewnie korzystasz ze specjalnych proszków i płynów. Ale czy wiesz, że oprócz częstego prania należy też zadbać o czystość swojej pralki? Bez tej czynności możesz zapomnieć o czystych ciuchach!

Twoja pralka brzydko pachnie i niszczy ubrania? Ten prosty trik szybko rozwiąże Twoje problemy!

Aby pralka poprawnie działała, powinna być regularnie dezynfekowana. Możesz kupić specjalne detergenty do czyszczenia pralek, ale warto użyć zwykły płyn do płukania ust. Dodaj pół szklanki płynu do przegródki, gdzie zwykle wlewasz płyn do prania, a następnie nastaw pustą pralkę na pełen cykl. W ten sposób śmierdząca pleśń oraz szkodliwe bakterie i grzyby zostaną zniszczone.

Po „wypraniu” wnętrza pralki, warto wyczyścić zakamarki kołnierza patyczkiem do uszu i przetrzeć wnętrze miękką ściereczką.

Znałeś to zastosowanie płynu? Koniecznie sprawdź 14 zastosowań płynu do płukania ust

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij