×

Odkryliśmy najtańszy i najszybszy środek do czyszczenia łazienki

Każdy kto kiedykolwiek musiał posprzątać uporczywy brud, doceni nowe triki, które ułatwią to zadanie. Jednym z najtrudniejszych do wyszorowania miejsc jest łazienka, a zwłaszcza prysznic.

To właśnie w tym miejscu zbiera się pleśń, brud, resztki płynu do kąpieli czy resztki piany. Jeśli zaraz po wykąpaniu się, nie wypłuczesz dobrze wanny lub prysznica, szybko stanie się on siedliskiem bakterii. Dlatego ważne jest regularne sprzątanie tej części mieszkania. Jednak jeśli przez dłuższy czas nie szorowałaś brodzika, to mam dla Ciebie idealny sposób, dzięki któremu poradzisz sobie z uporczywym brudem.

Przy odrobinie octu oraz gąbce do mycia naczyń w kilka chwil pozbędziesz się tego problemu!

Potrzebujesz:
– gąbki (najlepiej tej z dozownikiem),
– ocet,
– płyn do mycia naczyń,
– lejek,
– butelkę ze spryskiwaczem.

Krok 1:

Wlej do połowy dozownika płyn do mycia naczyń. Poczekaj aż cały płyn znajdzie się w dolnej części pojemniczka. Następnie dolej ocet. Tutaj warto użyć lejek, aby nie rozlać octu. Pamiętaj, żeby najpierw wlać płyn, a dopiero później drugi produkt, ponieważ w innym przypadku ocet nie wymiesza się z gęściejszą cieczą, lecz przecieknie prosto na gąbkę. Całość mikstury solidnie potrząśnij.

Krok 2:

Stwórz taką samą miksturę w butelce ze spryskiwaczem. Pamiętaj o proporcji 1:1.

Krok 3:

Spryskaj brodzik prysznica, stworzoną miksturą i odczekaj około 20 minut. Następnie zacznij szorować prysznic za pomocą wcześniej przygotowanej gąbki. Porządnie wyszoruj wannę lub prysznic. Pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić każdy kąt brodzika – to właśnie tutaj najczęściej zalega cały brud. Kiedy już skończysz myć prysznic, opłucz ściany i brodzik dużą ilością wody.

Od teraz sprzątanie łazienki będzie przyjemniejsze!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować