×

Ten wynalazek jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Przyda się, zwłaszcza w upalne dni

To normalne, że każdy człowiek się poci, jest to niezależne od nas, lecz obfita potliwość może uprzykrzać życie. Po pierwsze, plamy od potu wyglądają nieestetycznie, po drugie, sebum nie pachnie fiołkami, a po trzecie, strużka potu lecąca po plecach nie jest przyjemna.

W upalne lato kobiety (zwłaszcza te z większym biustem) zmagają się z jeszcze jednym problemem – tradycyjne biustonosze obcierają i gniotą, a ich materiał szybko nasiąka potem i pozostawia bardzo widoczny zarys stanika na ubraniach. Dlatego też Amerykanka o imieniu Erin Robertson, zdecydowała się stworzyć Ta-Ta Towels czyli pierwszy na świecie, opatentowany ręcznik do biustu.

„Trzymaj je wysoko, trzymaj je suche!”

Właśnie z takim hasłem zostają dostarczone opakowania, zawierające staniko-ręcznik. Ta-Ta Towels swoim kształtem przypomina ósemkę, której końce owija się na biust, a środek zakłada na szyję. Przyznam szczerze, że bardzo zaciekawił mnie projekt Amerykanki. Jednak wydaje mi się, że stanik (mimo tego, iż ma specjalne gumki, które mają podtrzymywać biust) jest mało wygodny dla kobiet o większych krągłościach. W końcu mogłyby spotkać się z sytuacją, w której biust wychodzi bokiem (lub dołem). Jak się jednak okazuje, Ta- Ta Towels bez problemu potrafi utrzymać nawet najcięższy biust. Problem polega na tym, że trudno trafić z odpowiednim rozmiarem…

Biustonosz pozwala na swobodne poruszanie się i utrzymuje piersi w stałej pozycji. Zgodnie z zaleceniami samej projektantki można nosić go w domu, na siłowni lub w SPA. Oczywiście Ta-Ta Towels nie nadaje się na wyjście na spacer lub wieczorną imprezę, jednak w jeśli w upalne dni lubicie poleniuchować w domu, taki staniko-ręcznik, z pewnością umili wam życie.

Ręcznik spełnia swoją funkcję i pochłania nawet najmniejsze drobinki potu, które pojawiają się pod biustem, co ciekawe według niektórych kobiet, dzięki staniko-ręcznikowi, pociły się znacznie mniej. Sama projektantka Ta-Ta Towels twierdzi, że jej wynalazek pomógł jej przyjaciółce pozbyć się wysypki i poparzeń, które pojawiały się pod jej biustem kiedy temperatura była naprawdę wysoka.

Staniko-ręcznik także dla młodych matek

Ta-Ta Towels jest przyjazny dla matek karmiących, które w prosty sposób mogą wyswobodzić swoją pierś i nakarmić pociechę. Dodatkowo staniko-ręcznik nie podrażnia sutków, a to wszystko ze względu na miękką tkaninę z jakiej jest wykonany oraz brak szwów.

Niestety w Polsce tego genialnego wynalazku nie można dostać w sklepach stacjonarnych, na szczęście na niektórych stronach oraz aukcjach internetowych jest łatwo dostępny. Tylko uważajcie na podróbki! Oryginalny Ta-Ta Towels kosztuje około 45 dolarów, czyli blisko 165 złotych.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować