×

Zmień bezużyteczne płyty CD w modne dekoracje. Potrzebne narzędzia masz w domu

Płyty CD i DVD zastąpiły przenośne dyski i pendrivy, a krążki z niewielką pamięcią, zalegają w szufladach. Na pewno każdy z nas ma całe starty tych krążków i pewnie zastanawiasz się co z nimi zrobić. Najprostszym sposobem jest wyrzucenie ich do kosza lub wyniesienie na strych, jednak jest jeszcze kilka innych rzeczy, która na pewno Cię zachycą!

#1 Stwórz niezwykłe arcydzieło!

Jeśli lubisz tego typu projekty, ten domowy sposób na oryginalny gadżet powinien trafić w Twoje gusta. Wystarczy, że starą płytę pomalujesz farbą plakatową (najlepiej czarną) i odczekasz aż wyschnie. Następnie wystarczy, że weźmiesz ołówek i wyrysujesz odpowiedni wzór. Później weź ostry nożyk lub śrubokręt i wydrapiesz rysunek.

#2 Zrób podstawkę pod dzbanek

Jeśli boisz się o swój drewniany stół i nie chcesz, żeby odbarwił się od ciepłych garnuszków, warto zdecydować się na takie wykorzystanie płyty CD. Wystarczy, że mocnym klejem (lub klejem na gorąco) przykleisz kamyczki do powierzchni płyty i odczekasz kilka godzin. Efekt jest zniewalający!

#3 Sklej mozaikę

To jeden z bardziej czasochłonnych sposobów na wykorzystanie starej płyty, ale przyznam szczerzę, że osobiście mnie zachwycił. Weź kilkadziesiąt CD i potnij je w małe kawałki. Następnie weź miskę (lub talerz), która już Ci się znudziła – za kilka chwil będzie wyglądała zupełnie inaczej! Pocięte fragmenty płyty przyklej mocnym klejem i odczekaj dobę.

#4 Uporządkuj swoją szafę

Dzięki płytom CD możesz oddzielić swoje ubrania. W ten sposób przygotujesz komplety odzieży na każdy dzień tygodnia i szybciej znajdziesz ulubione sukienki! Te przekładki są proste w wykonaniu i… niedrogie! Oszczędzasz i dajesz drugie życie starej płycie.

#5 Baw się razem ze swoimi pociechami

Płyty mogą posłużyć do stworzenia dekoracji do pokoju dziecięcego. Zaangażuj swoje dziecko i zróbcie wspólnie „płytowe zwierzaki”. Potrzebujecie tylko papieru kolorowego, kleju na gorąco i nieskończonej wyobraźni!

#6 Kolorowa girlanda

Płyty CD potrafią mienić się na kolory tęczy, dlatego warto pomyśleć o stworzeniu z nich girlandy. Wystarczy, że wywiercisz w płycie niewielkie dziurki, a następnie połączysz płyty za pomocą spinacza biurowego.

#7 Bądź jak Picasso

Płyta CD może posłużyć Ci jako paleta do mieszania farb. Nie musisz już kupować specjalistycznego sprzętu malarskiego, aby uzyskać wymarzony kolor.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

21 rewelacyjnych pomysłów na przetworzenie starych płyt CD. Poczciwy gadżet i jego drugie życie

Chociaż płyt CD używa się obecnie coraz mniej, to zapewne każdy z nas ma kilka sztuk w swojej kolekcji. Te, które są Ci zupełnie zbędne wykorzystaj w kreatywny sposób. Bez trudu wyczarujesz z nich całkiem nowe przedmioty lub użyjesz do dekoracji tych, które już posiadasz. 1. Kawałkami płyt ozdobisz ramę lustra lub ramkę na zdjęcie […]