Kategorie GenialneLajfhaki

5 genialnych przedmiotów, które można zrobić ze starych poszewek na poduszki

Poszewki na poduszki z czasem się zużywają. Są niekompletne lub niemodne, a jednocześnie zbyt ładne, aby je wyrzucić. Możesz jednak sprawić, że jeszcze długo Ci posłużą – jednak w trochę innej formie…. I nie chodzi wcale o używanie ich do sprzątania!

Imgur.com

Dowiedz się, jak wykorzystać stare poszewki na poduszki i zainspiruj się.

#1 Worki do prania

Nie musisz kupować specjalnych woreczków, jeśli masz poszewki! Wystarczy, że umieścisz w nich drobne elementy garderoby, np. skarpetki, szaliki, czy rajstopy, a uchronisz je przez zaciągnięciami podczas prania. Poszewki również zabezpieczą pluszowe zabawki przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas wirowania pralki.

Imgur.com

#2 Fartuszek ochronny

Jeśli posiadasz dzieci, to wiesz, że uwielbiają malować i oczywiście przy tym się brudzić. Ułatwisz sobie pracę, jeśli z poszewek przygotujesz dla nich fartuszki ochronne. Wystarczy tylko wyciąć otwory na szyję i ramiona, a później ubrać je swoim pociechom. Jeśli masz ochotę i trochę umiejętności krawieckich, możesz również wszyć pasek, aby związać „poszewkowy fartuszek” w talii dziecka.

Imgur.com

#3 Pokrowiec na ubrania

Zamiast kupować plastikowe lub winylowe pokrowce na ubrania, po prostu wsuń na nie poszewkę. Zrób dziurkę, przez którą wsadzisz wieszak i gotowe! Poszewki ochronią odzież przed kurzem, zapachami, czy promieniami słonecznymi, jak sklepowe pokrowce.

Imgur.com

#4 Legowisko dla psa lub kota

Z poszewek możesz zrobić łóżko dla swojego pupila. Wystarczy, że wypełnisz je niepotrzebnymi ręcznikami, puchem ze starej poduszki albo innymi zbędnymi poszewkami. Możesz ich używać jako maty do spania albo „kocyk” dla zwierzęcia.

Imgur.com

#5 Pakowanie

Poszewki świetnie nadają się jako materiał ochronny kruchych i delikatnych rzeczy. Zamiast gazet czy folii bąbelkowej możesz używać poszewek do ich pakowania. Planeta będzie Ci wdzięczna.

Imgur.com
Imgur.com

Powyższe przykłady są tylko inspiracjami. Sposobów na korzystanie starych i niepotrzebnych poszewek jest znacznie więcej.

Jeśli masz inne pomysły, podziel się nimi w komentarzu

Źródło: tiphero.com | Fotografie: youtube.com