×
Wirtualna Polska

Stawiam obok mrowiska, a mrówki momentalnie się przenoszą. Potem wystarczy je wynieść

Przepędzenie mrówek z ogrodu czy — co gorsza — wnętrza domu, może być szczególnie trudne, jeśli w jednym lub drugim urządziły sobie mrowisko, do którego znoszą wszystkie zdobyte pokarmy. Jest jednak kilka prostych, tanich i naturalnych metod, które pozwalają się z tym problemem rozprawić. Pokażemy ci, jak usunąć mrowisko.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pozbycie się mrówek zwykle nie jest łatwe i wymaga włożenia w to zadanie sporej ilości wysiłku i czasu. Co prawda, zawsze możesz w tym celu zastosować silne środki owadobójcze ze sklepów ogrodniczych, ale większość ludzi woli nie stosować tego rodzaju rozwiązań.

Co przyciąga mrówki do ogrodu i domu?

Obecności mrówek w ogrodzie nie da się i nie ma potrzeby unikać, co innego we wnętrzu naszego domu. Tutaj wolelibyśmy, aby mrówki w ogóle się nie pojawiały. Jednak jeśli już zdołają tam przeniknąć, to warto wiedzieć, co mogło je ściągnąć do wnętrza. Mrówki poszukują przede wszystkim w różnych miejscach cukrów i białek, dzięki którym mogłyby odżywić swoją królową i cała swoją kolonię. Bardzo często przyciąga je więc słodkie jedzenie, zwłaszcza jeśli wydziela silny zapach. Przyciągają je również wszelkie pozostawione resztki. Gdy mrówki raz odnotują, że w jakimś miejscu znajdą znaczące ilości pożywienia, to będą tam wracały. W skrajnych przypadkach może je to zachęcić do przeniesienia kopca w pobliżu źródła pożywienia. Muszą mieć jednak dla niego odpowiednie warunki.

Jak usunąć mrowisko, fot. freepik

Jak usunąć mrowisko, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Zamiast wyrzucić, rozsyp na trawniku. To idealny nawóz i odstraszacz szkodników

Jak usunąć mrowisko?

Oto najskuteczniejsze domowe sposoby na pozbycie się mrowiska:

  • użycie wrzątku

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To zdecydowanie najprostsza i najtańsza metoda, niestety nie zawsze skuteczna. Weź jeden z większych garnków i nalej do niego wody (najlepiej co najmniej kilka litrów). Zagotuj ją, po czym wybierz się z nią w okolice kopca. Postaraj się dokładnie go zalać, nie pomijając żadnego otworu, który zauważysz. Gorąca woda powinna oparzyć mrówki i doprowadzić do ich śmierci. Jeśli będziesz miał odrobinę szczęścia, to wyeliminujesz w ten sposób królową i znaczącą część kopca. To powinno wystarczyć, by reszta mrówek poszukała sobie innego miejsca do zamieszkania.

  • doniczka z trocinami

Będzie ci potrzebna średniej wielkości gliniana doniczka. Wypełnij ją trocinami i mocno je ubij. Następnie postaw ją w okolicy kopca. Będzie dla mrówek bardzo atrakcyjnym miejscem na nowe mrowisko i jeśli będziesz miał odrobinę szczęścia, to w krótkim czasie mrówki zechcą się tam przenieść. Gdy już to zrobią, będziesz mógł je wynieść jak najdalej od domu.

jak usunąć mrowisko, fot. gettyimages

jak usunąć mrowisko, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Brat pracuje w lesie i po wielu testach stosuje jedną rzecz na kleszcze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować