×
Wirtualna Polska

Stosuję naprzemiennie 4 triki, a mój dywan stale jest jak nowy. Nie daję zarobić pralni

Każdy posiadacz dywanu zmaga się z tymi samymi problemami. Bardzo często po krótkim czasie użytkowania zaczyna on wyglądać nieestetycznie i szybko osiada na nim brud. Tylko w ten sposób dywan będzie jak nowy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ten niewielki kawałek materiału dodaje każdemu wnętrzu przytulnego charakteru. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, będziemy potrzebować miłych i ocieplających elementów wokół. Jednak utrzymanie go w czystości bardzo często przyprawia o ból głowy, a jego czyszczenie zajmuje dużo czasu. Okazuje się, że dzięki domowym sposobom dywan będzie jak nowy i zyska drugie życie.

Najskuteczniejszy sposób na odświeżenie dywanu

Metoda na czyste i pachnące dywany nie wymaga dużego nakładu czasu, pieniędzy oraz energii. Wystarczy wziąć z kuchni odpowiednie specyfiki. Pierwszym z nich jest soda oczyszczona, którą należy wysypać na powierzchnię dywanu. Warto wykonać ten zabieg na noc, aby preparat miał szansę dobrze zadziałać, a przy okazji nikt nie będzie po nim chodził. Rano odkurz materiał za pomocą odkurzacza, a będziesz w niemałym szoku. Nieprzyjemny zapach zniknie, a kolor stanie się intensywniejszy, przez co poprawi się wygląd materiału. Dzieje się tak, ponieważ soda neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz działa bakterio- i grzybobójczo.

W ten niezwykle prosty i tani sposób dywan zacznie wyglądać jak nowy, fot. Unsplash

W ten niezwykle prosty i tani sposób dywan zacznie wyglądać jak nowy, fot. Unsplash

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Z metody naszych babć na czyste dywany zdążysz skorzystać jeszcze przed świętami!

Pozostałe triki na czysty dywan

  • Plamy z tłuszczu to jedne z najgorszych do usunięcia. Standardowe środki nie działają na te zabrudzenia, przez co nadal wyglądają nieestetycznie. Zamiast nerwów zalecamy użycie mąki ziemniaczanej lub talku, które już w ciągu 24 godzin pochłoną cały tłuszcz. Po ich użyciu na dywanie nie pozostanie nawet najmniejszy ślad. Na ich plus działa to, że są bardzo tanie i dostępne w każdym sklepie.
  • Plamy po napojach, a szczególnie po kawie lub herbacie, to niebywale częsty problem. Wystarczy chwila nieuwagi i na dywanie pojawia się brunatna plama. W tym przypadku należy działać szybko, czyli chwycić za ręcznik papierowy, a następnie położyć na zabrudzone miejsce. Po drugie trzeba zabezpieczyć plamę wodą z mydłem, z którymi nie wygra żaden brud. Jeśli dywan ma jasny lub biały odcień, to zastosuj sodę oczyszczoną na jego powierzchni. Posiada ona właściwości czyszczące oraz wybielające.
  • Zabrudzenie z wosku jest popularne w okresie jesiennym. Poczekaj, aż zaschnie, i weź papier do pieczenia oraz żelazko. Na plamę rozłóż pergamin i zaprasuj gorącym żelazkiem. Pod wpływem ciepła wosk przyklei się do jego powierzchni.
Niewielki nakład pracy i sprawdzone produkty przywrócą dywanowi nowy blask, fot. freepik

Niewielki nakład pracy i sprawdzone produkty przywrócą dywanowi nowy blask, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Rozsyp na dywanie ten kuchenny produkt, a później odkurz. Usunie brzydki zapach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować