×

Strażacy odbierają telefony w sprawie… basenów ogrodowych!

To czysta bezczelność ze strony niektórych ludzi. Inaczej tego nie można nazwać. Jak donoszą strażacy, coraz więcej osób dzwoni do nich nie w sprawie zgaszenia pożaru, czy czegoś podobnego, ale… z powodu basenu ogrodowego! Tak, strażacy odbierają telefony w sprawie basenów ogrodowych.

Upalne lato i upalne pomysły niektórych ludzi

Jeśli wierzyć prognozom pogody to ten tydzień ma być szczególnie upalny. Prawie wszystkie prognozy na znanych portalach wskazują na temperatury w granicach 30°C na większości obszaru naszego kraju. Jeśli więc ktoś ma basen ogrodowy i go jeszcze nie napełnił wodą, to pewnie zrobi to teraz. I tu pojawia się zadziwiający problem, bo okazuje się, że naprawdę wielu osobom nie chce się tego robić za pomocą węża ogrodowego. Dlaczego? Niby trwa to za długo i dlatego wiele osób dzwoni na straż pożarną…

freepik

Nietypowy telefon do strażaków

Strażacy to osoby, które zajmują się ratowaniem ludzkiego życia i gaszeniem pożarów. A ludzie dzwonią i proszą lub wręcz domagają się, by strażacy napełnili im baseny. Nie są oni od tego, żeby napełniać baseny ogrodowe. Wielu z nich jest już mocno poirytowanych całą sytuacją i ciągłymi telefonami, jakie dostają. Pojawiły się już też pierwsze oficjalne komunikaty w tej sprawie. I za wstyd należy uznać to, że straż pożarna takie komunikaty musi w ogóle publikować, aby dotrzeć do niektórych ludzi. Przykładowo Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie zamieściła taki wpis:

Baseny ogrodowe
Ochotnicza Straż Pożarna Gdów/facebook

Można jedynie podziwiać kulturalnie i grzecznie strażacy z Gdowa potraktowali ludzi, którzy domagają się od nich napełnienia ich basenów. Momentami dużo ostrzejsze słowa niż te ze wpisu cisną się na usta.

Baseny ogrodowe i odrobina zdrowego rozsądku

Na szczęście większość ludzi mocno oburza pomysł wysyłania straży pożarnej do napełnienia komuś basenu w ogródku. Gdyby nie RODO to może najlepszym rozwiązaniem byłoby publikowanie nazwisk ich sąsiadów, którzy strażaków do napełnienia basenu próbują wezwać. A tak pozostaje jedynie liczyć na to, że w końcu osoby te same pójdą po rozsadek do głowy.

Baseny ogrodowe
freepik

A co sam sądzisz o całej sprawie? Może uważasz, że baseny ogrodowe powinny być napełniane przez straż pożarną za jakąś opłatą (takie jest zdanie części ludzi)?

A tutaj przeczytasz o tym, jak przerobić niepozorny basenik ze sklepu na coś, co podziwiać będą wszyscy sąsiedzi.

Może Cię zainteresować

zamknij