Kategorie Lajfhaki

Nowatorska metoda prania, która bije rekordy popularności w Internecie

Przy natłoku codziennych obowiązków nie chcemy poświęcać zbyt wiele czasu i energii na pranie ubrań, pościeli czy ręczników. Wkładamy bieliznę do pralki, włączamy odpowiedni program i gotowe. Jednak czasami taka powszechnie stosowana metoda nie wystarcza.

Zdzieranie brudu

W Internecie rekordy popularności bije całkowicie innowacyjny sposób prania zwany stripowaniem (ang. laundry stripping). Polega on na wielogodzinnym namaczaniu tkanin, w celu pozbycia się z nich zanieczyszczeń, których nie widać gołym okiem (pozostałości detergentów, kosmetyków używanych do pielęgnacji ciała, minerałów i metali obecnych w twardej wodzie). To zdzieranie resztek brudu z rzeczy, który pozornie wydają się czyste. Stripowanie doskonale sprawdzi się w przypadku prania ręczników, ścierek kuchennych, pieluch wielorazowych, pościeli, odzieży roboczej, obrusów czy mocno zabrudzonych ubrań.

csk0622/Instagram

Samo namaczanie nie jest nowatorską metodą. Cały czas pamiętam swoją babcię, która wszystkie ubrania moczyła w ogromnej, żeliwnej wannie, aby później umieścić je w niezawodnej pralce Frani. 😉 Oczywiście cierpliwie zmieniała przy tym wodę, aż stała się zupełnie czysta.

Stripowanie krok po kroku

1. Napełnij wannę gorącą wodą.

2. Dodaj następujące środki (w proporcji 1:1:2):

  • Boraks – sól sodowa kwasu borowego (ekologiczny środek czyszczący, który bez trudu kupisz w Internecie),
  • sodę oczyszczoną,
  • dowolny detergent, który zwykle używasz do prania.
laurcarnow/Intagram

3. Wymieszaj całość do rozpuszczenia się środków i włóż ubrania, prześcieradła oraz wszystkie inne rzeczy, które chcesz doczyścić.

4. Mocz przez  minimum 4 godziny. Co godzinę wszystko mieszaj.

mrslesralston/Instagram

5. Po upływie tego czasu ujrzysz mętną i brązową wodę w wannie. Zapewne będzie bardziej brudna niż się tego spodziewałeś.

6. Ubrania przełóż do pralki i włącz tryb płukania.

illistyle/Instagram

Znałeś tę metodę prania czy jest to dla Ciebie nowość?

genialne

Poznaj triki babć, które znacznie przyspieszą wykonywanie codziennych obowiązków.

Źródła: tiphero.com