×
Wirtualna Polska

Biznesmen zdradza 10 sztuczek, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i prywatnym

Czasami to co pomaga w odniesieniu sukcesu w naszym życiu zawodowym, nie sprawdzi się w osobistych kontaktach z innymi. W takim razie jak pogodzić swoje życie osobiste z zawodowym, a przy tym wszystkim znaleźć czas na odpoczynek i sprawić, że nie zwariujemy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto lista 10 sztuczek, które pomogą Ci odnieść sukces w życiu prywatnym i zawodowym.

#1 Pamiętaj o swojej wartości

freepik.com

freepik.com

Bez względu na to co robisz, czy zajmujesz – pamiętaj, co się liczy w życiu i za co ludzie byliby w stanie zapłacić. Najlepszym sposobem na zwiększenie swojej wartości jest znalezienie czegoś pomiędzy tym, za co ludzie są gotowi zapłacić, a usługami lub produktami, które możesz zaoferować i dostosować do twoich mocnych stron i umiejętności. W życiu zawodowym chodzi o to, że im więcej zaoferujesz, tym więcej możesz zarobić, zaś w życiu osobistym, większa wartość przekłada się na bliższe relacje i silny rozwój osobisty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Podążaj za swoją pasją

freepik.com

freepik.com

Większość osób, które osiągnęły coś w swoim życiu podążały za swoimi pasjami i zainteresowaniami. Niestety (lub stety) osób, którym udało się być zapamiętanym i osiągnąć sukces, jest niewiele, a to ze względu na to, że większość z nas nie wie nawet jakie jest ich hobby. Jeśli masz pewne zainteresowania to mocno się ich trzymaj i staraj się brać z danego hobby jak najwięcej nauki. Czy wiesz jaka jest Twoja pasja? Jeśli nie masz żadnej co zamierzasz zrobić aby jakąś znaleźć? Jeśli masz to czy za nią podążasz?

#3 Bądź nadzwyczajny

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

freepik.com

freepik.com

Jeśli robisz to samo, co wszyscy, ciężko będzie Ci odnieść sukces. Ważne jest, aby znaleźć swoje granice i stale próbować przesunąć je jeszcze dalej. Tylko w ten sposób zostajesz zauważony i dostajesz to, czego chcesz. Niezależnie od tego, czy chodzi o pieniądze, prywatne relacje czy poczucie osobistego spełnienia – to niezwykłość przyciąga inne osoby. Uważasz się za osobę wyjątkową? Jeśli tak to co zamierzasz z tym zrobić?

#4 Zacznij od teraz

freepik.com

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do sukcesu zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, ale chyba najważniejszym czynnikiem jest czas. Czas i podjęcie decyzji o działaniu. Większość ludzi nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału i żyje marzeniami o tym „co by było gdyby”. Czasami nie ma na co czekać! Nie planuj, nie czekaj. Każdy moment będzie najlepszym na rozpoczęcie czegoś nowego. Początki bywają trudne, ale nie czekaj, że nie masz warsztatu, praktyki trenerskiej, strony internetowej czy bloga. Patrząc na te czynniki nigdy nie będziesz gotowy, więc zacznij działać teraz, a resztę dostosujesz po drodze.

#5 Poluj na dobrego przewodnika

freepik.com

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ludzie, którzy „coś osiągają” zazwyczaj przypisują swój sukces mentorowi lub grupie, która naprawdę pomogła im dotrzeć do miejsca, w którym się teraz się znajdują. Osoby, które mogą być Twoim przewodnikiem często same wcześniej przebyły drogę, którą teraz Ty chcesz odbyć, dlatego też mogą Cię wiele nauczyć. Jeśli chcesz skupić się na zdrowym trybie życia, znajdź osobę, która sama od dłuższego czasu prowadzi zdrowy tryb życia. Jeśli chcesz być bogaty, znajdź kogoś kto ma duży majątek i sam doszedł do bogactwa. Nie uważaj, że wiesz wszystko najlepiej – nie znasz się na wszystkim i opinia oraz wiedza innych z pewnością Ci się przyda. Słuchaj, ucz się i wynoś z tego wnioski.

#6 Stwórz grupę wsparcia

freepik.com

freepik.com

Oprócz przewodnika, będziesz potrzebował też grupy ludzi, którzy będą Cię wspierać podczas, gdy Ty będziesz pracować nad swoim sukcesem. Może to być Twój partner życiowy, który ma podobne cele i będzie Cię rozumiał lub grupa ludzi, którzy wierzą w Twój sukces. Możesz stworzyć listę osób, które są Ci bliskie i tych na których zawsze możesz liczyć, dzięki czemu będzie Ci łatwiej określić swoją grupę wsparcia.

#7 Osobiście poznaj swoje finanse

freepik.com

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Liczby mogą przerazić naprawdę wiele osób, jednak jeśli chcesz odnieść sukces i stać się bogaty musisz zacząć mówić o swoim majątku, wartościach netto i brutto oraz przychodach. Wiem, że taka rozmowa często sprawia, że łzy same napływają do oczu i zderzenie z rzeczywistością może być przerażające, ale nie możesz ciągle uciekać od liczb. Jeśli chcesz być niezależny finansowo, musisz wiedzieć, jak wyglądają Twoje zarobki i co robić aby je utrzymać lub zwiększyć. Jeśli masz własną firmę lub chcesz z powodzeniem inwestować, informacja o finansach daje Ci impuls do następnych działań i zdradza w jakiej kondycji znajduje się Twój biznes.

Jeśli nie potrafisz poradzić sobie z rachunkami i majątkiem powiem tylko jedno – musisz się tego nauczyć. Nie jest to wcale takie trudne, najważniejsze to odpowiednie nastawienie i chwila skupienia!

#8 Poproś o pomoc

freepik,com

freepik,com

Często mamy tendencję do robienia wszystkich rzeczy samodzielnie i uważamy że pod wieloma względami jesteśmy dobrzy. Jednak warto wiedzieć kiedy nie dajemy sobie rady i kiedy potrzebujemy pomocy. Poznaj i zrozum wszystkie aspekty swojego życiu oraz biznesu. To prawda, że zawsze możemy uczyć się nowych rzeczy i stać się w nich mistrzami, ale prawda jest też taka, że doba ma tylko 24 godziny i aby żyć pełnią życia, skuteczniej jest robić to, co robimy najlepiej, a inne zadania zlecać innym, którzy są od nas lepsi w danych dziedzinach. Jeśli nie potrafisz samodzielnie zrobić sobie loga – zatrudnij grafika, nie radzisz sobie ze swoim rozliczeniem – zatrudnij księgową. Tak wiem, to kolejne wydatki, ale dzięki temu Ty będziesz mógł skupić się na swoich zadaniach, zleceniach i kolejnych zarobkach.

#9 Naucz się sprzedawać

freepik.com

freepik.com

Wiele osób wzdryga się, gdy słyszą to słowo. Chodzi tutaj głównie o przekonanie kogoś do czegoś. Nawet podczas randki czy rozmowy kwalifikacyjnej wcielasz się trochę w sprzedawcę, ponieważ starasz się zaprezentować siebie z jak najlepszej strony. Tak samo w biznesie musisz wiedzieć jakie stanowisko obrać i jaki jest punkt wyjścia dla Twojej firmy. Poznaj umiejętności skutecznej sprzedaży, przedstaw klientowi swoje mocne strony i kwalifikacje. Nie bój się chwalić swojej pracy, wyjdź do ludzi i działaj!

#10 Pamiętaj o elastyczności

freepik.com

freepik.com

W życiu rzadko kiedy wszystko idzie zgodnie z planem i na pewno nie raz napotkasz na swojej drodze przeszkody, z którymi będzie trzeba sobie poradzić. Pamiętaj, że to właśnie sztuka radzenia sobie z danym problemem jest najlepszą drogą do odniesienia sukcesu i docenienia go. Kluczową kwestią którą musisz zapamiętać jest, stałe rozwijanie się i odwaga, która będzie motorem napędowym. Każde niepowodzenie może zbliżyć Cię do miejsca, w którym chcesz być, dlatego nie poddawaj się, lecz staraj znaleźć inne rozwiązanie. Nie patrz sztywno i nie rozpaczaj, że pierwszy plan się nie udał, znajdź inne rozwiązanie, bądź elastyczny i zacznij działać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować