×

Sukulenty, które wyglądają jak króliki będą najbardziej uroczą ozdobą Twojego domu

Jeśli chodziłaś na zajęcia z przyrody, z pewnością wiesz, że rośliny do życia potrzebują wody oraz światła słonecznego, które umożliwiają fotosyntezę oraz osmozę. Są jednak pewne rośliny, które nie potrzebują stałej pielęgnacji i ciągłego dostarczania im wody, dlatego też jeśli obawiasz się, że wszystkie kwiaty szybko zwiędną, może warto zastanowić się nad sukulentami?

Monilaria obconica

Sukulenty to rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają ale także świetnie radzą sobie w suchym klimacie i przy małej ilości wody, a to wszystko za sprawą tego, że gromadzą wodę w liściach. Niektóre sukulenty wyglądają jak zwykłe kwiaty, inne mogą nawet przypominać zwierzęta! Jak to możliwe? Oto odmiana rośliny, której liście wyglądają jak śliczne króliczki – uwaga, ich widok może sprawić, że natychmiast zechcesz mieć taką roślinę w swoim domu!

instagram.com/longsviewfarmmaju_bap_

Sukulenty, które wyglądają jak króliki

Początkowo, malutkie sukulenty wyglądają bardzo niepozornie i wyglądem przypominają każdą małą, zieloną roślinkę. Dopiero z czasem, kiedy osiąga swoją wielkość (ten sukulent może urosnąć nawet do 20 cm!) przypominają urocze króliczki! To wszystko za sprawą „uszu” czyli zielonych listków rośliny.

Sukulenty które wyglądają jak króliki 2
instagram.com/longsviewfarm

Ta odmiana sukulentów od kilku lat jest bardzo popularna w Japonii

Jego oficjalna nazwa to Monilaria obconica, jednak bez problemu o roślinie można mówić „sukulent-królik”. Roślina pochodzi z południowych regionów Afryki, lub dużo słońca, małe ilości wody oraz duże przepływy powietrza. Niektóre z nich, gdy są hodowane na zewnątrz, mogą przetrwać łagodne zimy.

sukulenty, które wyglądają jak króliki 4
instagram.com/botanicalcurated

Jak zasadzić sukulenta – królika?

Przede wszystkim należy przygotować podłoże – wymieszaj w równych częściach mieszankę piasku i ziemi do ogrodu. Następnie zwilż ją wodą i umieść w doniczce z otworami drenażowymi. Wysyp je, zostawiając od góry doniczki około 5 cm. Posyp nasiona na ziemię, a następnie zakryj cienką warstwą drobnego piasku i pokruszonych kamyczków.

instagram.com/maju_bap

Pielęgnacja sukulenta – królika

Napełnij butelkę ze spryskiwaczem i spryskaj glebę wodą. Staraj się utrzymywać wilgotność gleby przez cały okres kiełkowania. Przykryj doniczkę folią, aby pomóc w zatrzymaniu wilgoci w glebie. Następnie umieść doniczkę w ciepłym, nasłonecznionym miejscu. Najlepsza temperatura dla rośliny to od 15 do 25 stopni Celsjusza. W razie potrzeby umieść matę grzewczą pod doniczką. Nasiona powinny zacząć kiełkować w okresie 10 – 15 dni.

Sukulenty które wyglądają jak króliki 1
instagram.com/succulent_lover

Jak Ci się podobają sukulenty, które wyglądają jak króliki?

Słodkie sukulenty, które wyglądają jak miniaturowe delfinki wyskakujące z fal!

genialne.pl

Bajkowe sukulenty z syrenim ogonem

genialne

Genialne triki ogrodników

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij