×
Wirtualna Polska

Suszę pranie w kilka minut. Z tego prostego patentu aż głupio nie skorzystać

Czasami masz jakieś ważne wyjście i potrzebujesz coś wyprać i wysuszyć „na już”. Ale co zrobić, jeśli dane ubranie jest jeszcze zupełnie mokre i wiesz, że w normalnych warunkach nie ma szans na to, żeby wyschło na czas? Pokażemy ci prosty sposób na to, jak szybko wysuszyć pranie. Podpowiemy także, co wpływa na to, że czasem schnie nawet i kilkanaście godzin.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Większość nas nie ma własnego podwórka czy obszernego balkonu. Dlatego pranie suszymy zazwyczaj na suszarkach ustawionych w kącie mieszkania. W takich warunkach trudno o to, aby wyschło w miarę szybko — nie mówiąc już o dużym zawilgoceniu pomieszczenia, które zwykle to wzmaga. Dlatego warto mieć w zanadrzu kilka prostych trików.

Co zrobić, aby pranie na suszarce wysychało szybciej?

Jeśli chcesz przyśpieszyć wysychanie prania na suszarce, to musisz najpierw wiedzieć, dlaczego zwykle zajmuje to tak długo. Nakłada się na to kilka czynników. Przede wszystkim chodzi o to, że ubrania są mokre, a gdy powiesisz je blisko siebie, to z wszystkich stron otacza je wilgoć. Stwarza to coś w rodzaju mikroklimatu i pomimo tego, że ogólnie w całym pomieszczeniu może być ciepło i raczej sucho, to temu nagrzanemu powietrzu trudno będzie przebić się pomiędzy konkretne ubrania. Na dodatek w pomieszczeniach raczej nie ma wiatru, który pomógłby w rozprowadzaniu powietrza. W efekcie proces wysychania takiego prania jest bardzo powolny. Możesz go jednak znacząco przyśpieszyć. Jedyne co musisz zrobić, to zamiast rozwieszenia prania bezpośrednio na prętach suszarki, powiesić je na wieszakach. Te z kolei zawieś dopiero na suszarce. W ten sposób ubrania będą miały więcej przestrzeni, więc łatwiej wyschną. Dodatkowym bonusem jest to, że nie będą aż tak pogięte, jak zwykle.

Jak szybko wysuszyć pranie, fot. gettyimages

Jak szybko wysuszyć pranie, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Zamiast kreta, użyj do zlewu w kuchni tego produktu. Udrożni odpływ i brzydki zapach zniknie

Jak szybko wysuszyć pranie? Oto prosty i skuteczny sposób

Jeśli musisz mieć jakąś rzecz naprawdę szybko, to możesz zastosować metodę, którą Amerykanie nazywają „burrito”. Polega ona na tym, że bierzesz mokry ciuszek, rozkładasz go na dużym, chłonnym ręczniku, a następnie zwijasz jak burrito czy nasz polski naleśnik. Następnie zwinięty ręcznik zgniatasz (np. nogami). Potem wystarczy go rozwinąć i w razie potrzeby dosuszyć ubranie suszarką albo na kaloryferze.

Jak szybko wysuszyć pranie, fot. gettyimages

Jak szybko wysuszyć pranie, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Rozpuść to w wodzie i wyczyść przypalony ruszt. Będzie jak nowy bez szorowania

Wymieszaj dwa składniki i namocz firanki. Trik na wybielanie bez wybielacza!

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować