×

Szydełkowała wokół 6 metrowego kabla LED. Kiedy zakryła go w całości powstało coś niewyobrażalnego

Fińska artystka Johanna Hyrkäs stworzyła „świecący dywan”, który jest genialny! Kobieta połączyła ze sobą szydełkową robótkę i oświetlenie LED, uzyskując uroczy efekt. Ten projekt DIY to świetne rozwiązanie do ogrzania zimnych i szarych pomieszczeń, a także sposób na stworzenie romantycznej atmosfery na długie jesienne i zimowe wieczory. Dywan można używać zarówno jako element dekoracyjny, jak i delikatne nocne oświetlenie.

Carmen, prowadząca popularny blog poświęcony tematyce szydełkowania Crafty Queens, zainspirowana pomysłem fińskiej artystki, postanowiła sama zrobić taki dywan, o czym możecie przekonać się czytając ten wpis do końca!

„Nie jestem totalnym szydełkowym noobem, ale miałam pewne trudności żeby to wykonać” – pisze na swoim blogu Crafty Queen. „Jednak po czasie, tak mi się wydaje, udało mi się! Dzielę się z Wami tym poradnikiem, żeby zaoszczędzić Wam niepotrzebnych błędów i nieudanych prób.”

„Ważna informacja: Przy wybieraniu światła, upewnij się, że kupisz oświetlenie typu LED. O ile wiem, tego typu oświetlenie nie nagrzewa się, więc znika prawdopodobieństwo zagrożenia pożarowego. Ponadto, jest ono energooszczędne!”

swiecacy-dywan (1)

„Zrozumiałam, że muszę szydełkować kilka razy, aż pokryję cały przewód. W każdym razie, ponieważ kabel jest bardzo sztywny, to nie zawinął mi się na początku do odpowiednio małego rozmiaru, więc środek musiałam wykonać sama. Taśma LED, którą wykorzystałam liczyła 6 metrów długości.”

swiecacy-dywan (2)

Gdy środek był już gotowy, zaczęła szydełkować wokół przewodu. Ostatnie kilka centymetrów zostawiła tak jak na zdjęciu:

swiecacy-dywan (3)

Ostatni krok to wykończenie całości, aby stworzyć idealne koło.

swiecacy-dywan (4)

„Splot końcowy. Aby go wykonać będziesz potrzebować dużej igły. Jeśli jej nie posiadasz, szydełko też powinno załatwić sprawę.”

swiecacy-dywan (5)

Już prawie…

swiecacy-dywan (6)

I proszę! Wszystko gotowe, a efekt genialny!

swiecacy-dywan (7)

„Świecący dywan” jest doskonałym elementem dekoracyjnym. Sprawdzi się przede wszystkim jako sposób ocieplenia ciemnej i szarej przestrzeni.

swiecacy-dywan (8)

Dywan tego typu daje też ciepło.

swiecacy-dywan (9)

Możecie stworzyć swoją własną wersję dywanu, dobierając odpowiednią kolorystykę potrzebnych elementów.

swiecacy-dywan (10)

Jak widać, nawet domowe pupile są miłośnikami „świecących dywanów”. Jak Wam się podoba dzisiejszy projekt? Czekam na Wasze komentarze!

Może Cię zainteresować

zamknij