×

Mama przygotowała swojej nastoletniej córce genialną niespodziankę. To prawdziwa Narnia!

Posiadanie własnego kącika, w którym można pobyć samemu jest potrzebne każdemu, a zwłaszcza dorastającej nastolatce. Własny pokój to naprawdę ważna sprawa! W końcu to w tym miejscu kilkunastoletnia dziewczyna może trochę się posmucić, popłakać, ale także zrelaksować się i całkowicie zapomnieć o całym świecie. Wygląda na to, że nastolatki zawsze szukają miejsca, w którym mogłyby się schować, dlatego też pewna mama przygotowała dla swojej córki wyjątkowe miejsce.

Laura Medicus chciała dać swojej córce coś naprawdę niezwykłego. Kobieta postanowiła więc zamienić własną szafę w magiczne miejsce

Sylvia przypominała Laurze, ją samą z czasów młodości. Tak samo jak ona, wolała uciekać przed światem i znajdować sobie nowe skrytki. Jako nastolatka, Laura często chowała się w szafie, niestety jej córka nie miała własnego mebla, w którym bezpiecznie mogłaby się schować.

Matka dziewczynki wpadła na świetny pomysł. Zdecydowała się, że przygotuje dla córki sekretne pomieszczenie

Kiedy Laura powiedziała Sylvii o swoim pomyśle, dziewczynka bardzo się ucieszyła i podekscytowała. Kobieta, zdając sobie sprawę, że nie ma już odwrotu, powiedziała mężowi, co zaplanowała. Jej ukochany z początku był sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak z czasem poddał się i pomógł żonie w przygotowaniu upragnionej przestrzeni dla Sylvii.

Laura i jej mąż zabudowali szafę w sypialni i stworzyli otwór od strony pokoju Sylvii

Ze względu na to, że ich dom został zbudowany w 1938 roku, w pokoju nastolatki nie było żadnej wbudowanej szafy. W sypialni Laury znajdowała się jedyna taka szafa, lecz wszystko ze względu na poprzedniego właściciela posiadłości, który wyremontował sypialnię.

Laura pozbyła się kawałka ściany, aby jej córka mogła spokojnie przejść przez drzwi mebla

Otwierając stare drzwi szafy, nastoletnia Sylvia wchodziła w totalnie nową przestrzeń – niczym drzwi do Narnii!

Mimo tego, że Laura i jej mąż podejrzewają, że tajna przestrzeń przyda się ich córce tylko przez kilka najbliższych lat, wciąż ufali swojej intuicji i stworzyli Sylvii osobistą przestrzeń.

Mebel spełnia też swoją pierwotną funkcję!

Sylvia przechowuje w szafie ubrania, ale dodatkowo zyskała przestrzeń, w której może rozmawiać przez telefon ze swoją przyjaciółką oraz oglądać seriale na iPadzie

Dziewczynka uwielbia Harry’ego Potter’a oraz Sherlock’a Holmes’a dlatego ,też taka przestrzeń była jej spełnieniem marzeń. Takiego osobistego kącika pragnie chyba każdy nastolatek!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.