×

+20 rzeczy, które sprawiają, że jesteś nieszczęśliwy. O wielu nie masz pojęcia!

Bez zbędnego gadania – zdrowie zależy od nas! I choć brzmi to kolokwialnie, to jesteśmy panami naszego losu i tylko my sami wiemy, co zrobić, aby poprawić jakość swojego życia i mieć spokój ducha. Niech te rady będą dla Ciebie dobrym początkiem do wprowadzenia tychże zmian.

Może zacznijcie 1. stycznia? To zawsze dobry moment zmian!

1. Przestań spędzać czas z niewłaściwymi ludźmi

Życie jest zbyt krótkie, by spędzać czas z ludźmi, którzy wysysają z Ciebie energię. Jeśli ktoś chce Cię w życiu, zrobi dla Ciebie miejsce i znajdzie sposób, aby znaleźć do Ciebie drogę. Nie rób niczego na siłę. Nigdy nie nalegaj i pamiętaj, że tylko ci ludzie są cenni, którzy są u Twojego boku, gdy jesteś na dnie, bo w świetle reflektorów każdy lubi być.

2. Przestań uciekać od swoich problemów

Zmierz się z nimi. Nie, to nie będzie łatwe. Nie ma na świecie osoby zdolnej bezbłędnie radzić sobie z każdym problemem. I przygotuj się na to, że nie rozwiążesz ich od razu. Ale zaufaj mi, że gdy uda Ci się z czymś uporać, osiągniesz spokój, a to niezwykle cenne. A do tego w ciągu całego życia spotka nas wiele złych rzeczy.

3. Przestań się oszukiwać

Możesz okłamać kogokolwiek na świecie, ale nie możesz okłamywać siebie. Nasze życie poprawia się tylko wtedy, gdy wykorzystujemy szanse, a pierwszą i najtrudniejszą szansą, jaką możemy podjąć, jest być uczciwym wobec samych siebie.

4. Przestań stawiać czyjeś potrzeby na pierwszym miejscu, a swoje na samym końcu

Najbardziej bolesną rzeczą jest utrata siebie, gdy zaczynasz kogoś mocno kochać. Nigdy nie zapominaj, że jesteś wyjątkowy i musisz to pielęgnować. Nigdy nie rezygnuj ze swoich pasji!

5. Przestań próbować być kimś, kim nie jesteś

Jednym z największych wyzwań w życiu jest bycie sobą w świecie, w którym wiele osób udaje kogoś innego. Do tego nie możesz ciągle porównywać się do innych – że ktoś ładniejszy, mądrzejszy, młodszy – tak będzie zawsze. Nie zmieniaj się tylko dlatego, aby ludzie Cię polubili.

6. Nie rozmyślaj o przeszłości

Nie możesz rozpocząć następnego rozdziału swojego życia, jeśli wciąż czytasz ostatni.

7. Nie bój się popełniać błędów

Bez popełniania błędów, nie nauczysz się, że coś jest dobre lub złe. Każdy sukces ma za sobą wiele niepowodzeń, a każda porażka prowadzi do sukcesu!

8. Nie kupisz prawdziwego szczęścia

Wszystkie rzeczy, które są naprawdę cenne, nie są w sprzedaży: zdrowie, miłość, rodzina i przyjaciele.

9. Nie zazdrość innym szczęścia

Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, kim jesteś w środku, nie będziesz szczęśliwy w długotrwałej relacji z kimkolwiek innym. Musisz stworzyć stabilność w swoim własnym życiu, zanim będziesz mógł podzielić się nią z kimś innym. Nie żyj ciągle tym, że 'ktoś ma lepiej'.

10. Przestań być bezczynny

Nie myśl za dużo, bo stworzysz problem, którego w ogóle nie było. Oceniaj sytuacje i podejmuj zdecydowane działania. Więcej działaj, a mnie gadaj!

11. Przestań myśleć, że nie jesteś gotowy

Nikt nigdy nie czuł się w 100% gotowy na cokolwiek. Zawsze są jakieś wahania i to jak najbardziej normalna rzecz.

12. Przestań angażować się w relacje z niewłaściwych powodów

Związki należy wybierać mądrze. Lepiej być samemu niż być w złym towarzystwie. Nie musisz się spieszyć. Jeśli coś ma być, stanie się – we właściwym czasie, z właściwą osobą i z najlepszego powodu. Zakochaj się, kiedy jesteś gotowy, a nie kiedy jesteś samotny.

13. Nie konkuruj ze wszystkimi dookoła

Nie przejmuj się tym, co inni robią! Skup się na sobie i nie porównuj się do innych. Sukces jest tylko walką pomiędzy Tobą a Tobą.

14. Nie zazdrość innym

Zazdrość jest sztuką liczenia cudzych błogosławieństw zamiast własnych. Zamiast tracić na to energię, zastanów się, co możesz zrobić, aby Tobie żyło się lepiej.

15. Przestań narzekać i użalać się nad sobą

Może być tak, że w danej chwili tego nie rozumiesz, ale prawda jest taka, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Możesz nie widzieć ani nie rozumieć wszystkiego w momencie, kiedy to się stanie i może być ciężko, ale pamiętaj, że wszystko jest przejściowe. Musisz być silny i walczyć o siebie!

16. Nie chowaj urazy

Nie żyj z nienawiścią w sercu. W końcu zranisz siebie bardziej niż ludzi, których nienawidzisz. Przebaczenie jest odpowiedzią, bo tylko dzięki temu znajdziesz spokój. Uwolnij siebie od tej sytuacji i wrzuć na luz. To dotyczy także siebie – wybaczaj sobie.

17. Przestań pozwalać innym na sprowadzenie Cię do ich poziomu

Nie zmieniaj swoich standardów i oczekiwań tylko, dlatego, bo komuś to nie pasuje.

18. Przestań robić te same rzeczy w kółko

Wiecie co jest cenne? Gdy Twój czas jest tak zapełniony ciekawymi wydarzeniami, że nie masz minuty na głęboki oddech. Jeśli wpadniesz w wir powtarzalnych czynności, szybko się zestarzejesz i opadniesz z sił.

19. Ciesz się z małych rzeczy

Ciesz się drobiazgami, bo pewnego dnia możesz spojrzeć wstecz i odkryć, że to były naprawdę wielkie rzeczy. Najlepszą częścią Twojego życia będą małe, bezimienne chwile, które spędzasz, uśmiechając się z kimś, kto jest dla Ciebie ważny.

20.Przestań zachowywać się tak, jakby wszystko było w porządku, jeśli tak nie jest

Wiem, że starasz się przed swoimi bliskimi, ale nie musisz… Nie powinieneś się przejmować tym, co myślą inni – płacz, jeśli musisz. To naprawdę oczyszczające i potrafi wprowadzić w Twoje życie inną energię.

21. Przestań obwiniać innych za swoje problemy

Wszystko zależy od Ciebie. Twoje szczęście, ale i porażki. Nie obwiniaj za to innych! Wiesz jeszcze jak to działa? Obwiniając ich, negujesz odpowiedzialność za swoje czyny i tym samym, dajesz innym władzę nad tą częścią Twojego życia.

22. Przestań próbować być wszystkim dla wszystkich

Nie jest to możliwe, a bardzo szybko może doprowadzić do szału. Nie możesz być w kilku miejscach jednocześnie i po równo dawać ludziom swoje emocje. Nie zmienisz całego świata w pojedynkę, pamiętaj o tym!

23. Przestań się tak martwić

To nic Ci nie da, a sprawi, że możesz się rozchorować. Łatwo sprawdzić kaliber problemu. Jak? Zadaj sobie pytanie: „Czy będę się tym jeszcze stresować za miesiąc? rok lub dwa?” Jeśli odpowiedz przecząco, już wiesz, że to żaden problem.

24. Przestań koncentrować się na tym, czego nie chcesz

Skoncentruj się na tym, co chcesz zrobić. Pozytywne myślenie znajduje się w czołówce każdego wielkiego sukcesu. Jeśli budzisz się każdego ranka z myślą, że w Twoim życiu wydarzy się coś cudownego, bardzo możliwe, że wkrótce tak właśnie się stanie!

25. Przestań być niewdzięczny

Niezależnie od tego, co masz, zawsze jest okazja do tego, aby być za coś wdzięcznym. Obudź się rano i spróbuj podziękować za coś. Za bliskich, za zdrowie, za pracę za ładną pogodę.

 

Wybrane dla Ciebie

Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Prosty sposób na szybkie posprzątanie ogrodu

Jesień potrafi być piękna, złota i ciepła, ale jej nieodzownym elementem są opadające liście, które niestety są uciążliwe zwłaszcza dla tych, którzy mają ogród. Wydaje się, że ich zbieranie jest nie tylko męczące, ale przyrządy, które się do tego wykorzystuje, nie do końca są przemyślane. Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Zaraz się o tym […]

10 survivalowych trików na przetrwanie w niebezpiecznej sytuacji. Mogą uratować komuś życie

„Hej przygodo!”, chce się zawołać wesoło na samą myśl o letniej wyprawie w nieznane. Niestety takie przygody czasem przybierają zły obrót i z wesołych zamieniają się w niebezpieczne. Jak się wtedy zachować, co robić, a czego się wystrzegać? Poniżej znajdziecie 10 pro-tipów od survivalowych zapaleńców, którzy podzielili się nimi w internecie. 1.”Płomień wesoło w górę […]

Krótki poradnik modela amatora. 21 patentów na to, jak idealnie zaprezentować się na zdjęciu

Nie ma chyba osoby, której byłoby całkowicie obojętnie jak prezentuje się na fotografiach. Zależy nam na opinii innych i chcemy posiadać w swoich albumach perfekcyjne zdjęcia. Jednak ładny strój i uśmiechnięta twarz to nie wszystko. Należy pamiętać o tym, aby nie eksponować swoich niedoskonałości oraz zwracać uwagę na przybierane pozy. Fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski […]

Jak perfekcyjnie zaprezentować się na zdjęciu? 11 wskazówek, które poprawią prezencję każdego

Zrobienie idealnego zdjęcia, na którym nasza postura wyglądałaby korzystnie, nie jest prostą sprawą. Świadoma tych problemów dziennikarka i fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski – podzieliła się w mediach społecznościowych kilkoma wskazówkami. Obejrzyj krótki poradnik i przekonaj się na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii. To dziecinnie proste! 1. Zadbaj o odpowiedni ubiór Jeśli chcesz […]

8 błędów jakie popełnili właściciele nowo zakupionych domów. Ich doświadczenie jest bezcenne

Internauci podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wprowadzania się do nowego domu.  Warto zapamiętać te rady, albowiem mogą się przydać w przyszłości! Przygotuj się na wydatki Kiedy dostałem dom, poważnie nie doceniłem kosztów doprowadzenia go do stanu „gotowego do zamieszkania”. Znaczy kiedy się przeprowadziłem był oczywiście gotowy do zamieszkania, ale chodzi o drobne rzeczy takie […]

Jak korzystnie wypaść na zdjęciu? 10 najlepszych wskazówek dzięki którym każdy wygląda lepiej

Wcale nie jest łatwo zrobić sobie dobre zdjęcie, zwłaszcza jeśli się nie wygląda, jak modelka z wybiegu Diora. Doświadczona fotograf, Bonnie Rodríguez Krzywicki, która sama do najszczuplejszych osób nie należy, na swoim Instagramie pokazuje na konkretnych przykładach czego nie robić, a co jak najbardziej należy zrobić, aby korzystnie wypaść na fotce. 1. Zahukana dziewczynka Typowe […]