×

Szef kuchni zdradza patent na przechowywanie połówek awokado. Zapomnij o ciemniejącym miąższu

Przechowywanie połówek awokado nie jest prostą sprawą. Owoc dość szybko ciemnieje i zaczyna wyglądać bardzo nieapetycznie.

awokado
Thought Catalog/unsplash

Czarna skórka

Miąższ awokado, w momencie kontaktu z tlenem, dość szybko ciemnieje. Podobnie dzieje się z bananami oraz jabłkami. Jak zatem przechowywać połówki awokado? Hiszpański szef kuchni – Heinz Wuth – znalazł na to dwa sposoby.

@imchef7 2 Tips para Aguacate o Palta #cocina #ciencia #TalentoTikTok #chef #fypシ #SaboresTikTok #palta #aguacate #parati #gastronomia #tips ♬ original sound – Heinz Wuth – Ciencia y Cocina

Patent na wodę

Do pojemniczka wlej wodę i umieść w niej połówki awokado (miąższ powinien być zanurzony w płynie). Zamknij pojemnik i wstaw go do lodówki. Drugi sposób też wymaga użycia wody. Papierowe ręczniki nasącz płynem i przykryj nimi połówki awokado. Owoce przechowuj w zamkniętym pojemniku. Dzięki tym patentom awokado zachowa świeżość oraz ładny wygląd przez 48 godzin.

mural
Natalia Mok/unsplash

Jedna z użytkowniczek Facebooka przechowuje całe awokado w naczyniu z wodą. Dzięki temu zachowują świeżość nawet przez miesiąc. 

awokado
Lisa Couch Williams/facebook

Jakie są Twoje sposoby na przechowywanie awokado?

Źródła: www.simplemost.com

Może Cię zainteresować

zamknij