×

10 lat byłam managerką hotelu. Gdy śpię w nowym miejscu kładę szklankę na klamkę

Podczas noclegu w hotelu również możesz paść ofiarą złodziei. Oni dobrze wiedzą, że podróżni mają ze sobą gotówkę, sprzęt elektroniczny oraz biżuterię. Jak poczuć się bezpiecznie w każdym obiekcie noclegowym? Pomoże szklanka na klamce w hotelu.

Nocując w hotelu możesz szybko przygotować swój własny system antywłamaniowy. Jest on niezawodny i bardzo szybko postawi Cię na równe nogi, kiedy ktoś nocą będzie chciał wtargnąć do Twojego pokoju.

Jak zrobić własny system alarmowy? Szklanka na klamce w hotelu

Najpierw nasuń na klamkę w drzwiach wejściowych jedną szklankę.

szklanka na klamce w hotelu
szklanka na klamce w hotelu

 

Następnie ustaw na niej kolejną szklankę. Zwykle dwie sztuki znajdują się na wyposażeniu pokoju hotelowego. System wczesnego ostrzegania przed złodziejami, gotowy!

szklanka na klamce w hotelu
szklanka na klamce w hotelu

Szklanka na klamce w hotelu

Kiedy włamywacz chwyci na klamkę z zewnątrz, to szklanki z hukiem spadną na podłogę. Hałas zbudzi Ciebie oraz wystraszy złodzieja, który z pewnością nie chciałby być nakryty w Twoim pokoju.

Inne triki, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie w każdym hotelu

  • Jak rozpoznać weneckie lustro? Weź marker i narysuj dowolny kształt na lustrze. Jeżeli dostrzeżesz dwie linie (namalowaną i odbitą) to znak, że masz do czynienia ze zwykłym lustrem. Natomiast widoczna tylko jedna linia powinna Cię zaniepokoić. To sygnał, że w Twoim pokoju może znajdować się lustro weneckie.
  • W hotelu zawsze wybieraj pokoje mieszczące się między 2 a 4 piętrem. Złodziej będzie miał trudności, aby się do nich dostać z poziomu chodnika.
  • Przed wyjściem z pokoju dwa razy sprawdź czy zamknąłeś wszystkie okna, balkon oraz drzwi wejściowe.
  • Jeśli opuszczasz pokój, to na klamce wywieś zawieszkę „Nie przeszkadzać” i zostaw włączony telewizor lub radio. Dzięki temu stworzysz pozory, że w pokoju ktoś się jednak znajduje.
  • Dla bezpieczeństwa zaklej dziurkę w drzwiach lub wepchnij do niej kawałek papieru. To uniemożliwi niepowołanym osobom podglądanie Cię oraz obserwację wnętrza Twojego. pokoju.

Już wiesz do czego służy szklanka na klamce w hotelu. Przekonaj się teraz ile i kiedy należy dać napiwku na wakacjach w hotelu.

Zobacz super powakacyjne sposoby, które przydadzą się każdemu!


 

Może Cię zainteresować