8 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić ze swoim biustem

Piękne piersi są symbolem kobiecości. Która z nas nie chciałaby, aby zachowały krągły kształt i jędrność przez jak najdłuższy czas? Jednak nie jest to wcale takie proste…

Na wygląd biustu wpływa wiele czynników, m.in. pielęgnacja, masaże czy gimnastyka. Dziś dowiecie się jednak, czego na pewno nie można robić, aby pozostały piękne najdłużej, jak to możliwe.

#1 Noszenie złego rozmiaru stanika


Fayreform 30DD
Udostępnij

Statystyki są szokujące. Okazuje się, że jedynie 1 kobieta na 4 nosi odpowiedni rozmiar biustonosza. Większość pań zazwyczaj decyduje się na za mały. Niestety, taka praktyka na pewno nie służy naszym piersiom i może je zniekształcać.

#2 Wyrywanie niechcianych włosków


freak flag fly
Udostępnij

Za każdym razem kiedy zauważysz na swoim biuście niechcianego włoska i go usuniesz, to po pierwsze możesz nabawić się stanu zapalnego, a po drugie musisz mieć świadomość, że on najprawdopodobniej znów tam odrośnie. W dodatku będzie grubszy i jeszcze bardziej widoczny.

#3 Szczypanie i zbyt mocne ściskanie


Bedroom
Udostępnij

W czasie miłosnych uniesień robimy różne rzeczy, ale miejmy świadomość, że te zamieszczone powyżej naprawdę nie są korzystne dla kobiecych piersi. Mogą powodować bolesne urazy, a nawet i zniekształcenia.

#4 Piercing sutków


Piercing-Barbell
Udostępnij

Niektórym te ozdoby naprawdę się podobają. Okazuje się jednak, że nie są wcale zdrowe nie tylko dla naszych piersi, ale i dla całego naszego organizmu. Zwiększa to ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji bakteryjnych.

#5 Palenie papierosów


cigarette smoke
Udostępnij

Substancje, które znajdują się w papierosach szkodzą nie tylko naszym płucom. Palenie papierosów równie źle wpływa na naszą skórę, która m.in. traci swoją elastyczność. Chyba reszty dopowiadać nie trzeba… Piersi stają się po prostu obwisłe.

#6 Złe podtrzymywanie w czasie ćwiczeń fizycznych

via GIPHY

Najlepiej zainwestować w porządny stanik do ćwiczeń, zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczką pokaźnego biustu. Dzięki temu wszystko pozostanie na swoim miejscu.

#7 Spanie na brzuchu


warmth
Udostępnij

Spanie na brzuchu również nie jest rzeczą dobrą dla naszego biustu. Piersi pod ciężarem i naciskiem mogą się mocno zdeformować. Dlatego lepiej, aby panie unikały takiej pozycji.

#8 Zaniedbanie


beauty spa
Udostępnij

Skóra na piersiach jest niezwykle cienka, dlatego potrzebuje pielęgnacji. Nigdy nie powinnyśmy zapominać o jej regularnym nawilżaniu i peelingach.

O piersi trzeba dbać!