8 rzeczy, których są szkodliwe dla biustu

Piękne piersi są symbolem kobiecości. Która z nas nie chciałaby, aby zachowały krągły kształt i jędrność przez jak najdłuższy czas? Jednak nie jest to wcale takie proste. Na wygląd biustu wpływa wiele czynników, m.in. pielęgnacja, masaże czy gimnastyka. Dziś dowiecie się jednak, czego nie powinno się robić, poniższe rzeczy są szkodliwe dla biustu i źle wpływają na jego wygląd.

#1 Noszenie złego rozmiaru stanika

zły dobór biustonosza

Statystyki są szokujące. Okazuje się, że jedynie 1 kobieta na 4 nosi odpowiedni rozmiar biustonosza. Większość pań zazwyczaj decyduje się na za mały. Niestety, taka praktyka na pewno nie służy naszym piersiom i może je zniekształcać.

#2 Wyrywanie niechcianych włosków

wyrywanie niechcianych włosków

Za każdym razem kiedy zauważysz na swoim biuście niechcianego włoska i go usuniesz, to po pierwsze możesz nabawić się stanu zapalnego, a po drugie musisz mieć świadomość, że on najprawdopodobniej znów tam odrośnie. W dodatku będzie grubszy i jeszcze bardziej widoczny.

#3 Szczypanie i zbyt mocne ściskanie

szkodliwe dla biustu - sypialnia

W czasie miłosnych uniesień robimy różne rzeczy, ale miejmy świadomość, że te zamieszczone powyżej naprawdę nie są korzystne dla kobiecych piersi. Mogą powodować bolesne urazy, a nawet i zniekształcenia.

#4 Piercing sutków

piercing

Niektórym te ozdoby naprawdę się podobają. Okazuje się jednak, że nie są wcale zdrowe nie tylko dla naszych piersi, ale i dla całego naszego organizmu. Zwiększa to ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji bakteryjnych.

Zastanawiasz się co jeszcze jest szkodliwe dla biustu? Sprawdź poniżej!

#5 Palenie papierosów

szkodliwe dla biustu - palenie papierosów

Substancje, które znajdują się w papierosach szkodzą nie tylko naszym płucom. Palenie papierosów równie źle wpływa na naszą skórę, która m.in. traci swoją elastyczność. Chyba reszty dopowiadać nie trzeba… Piersi stają się po prostu obwisłe.

#6 Złe podtrzymywanie w czasie ćwiczeń fizycznych

via GIPHY

Najlepiej zainwestować w porządny stanik do ćwiczeń, zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczką pokaźnego biustu. Dzięki temu wszystko pozostanie na swoim miejscu.

Zobacz także: Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów

#7 Spanie na brzuchu

szkodliwe dla biustu - spanie

Spanie na brzuchu również nie jest rzeczą dobrą dla naszego biustu. Piersi pod ciężarem i naciskiem mogą się mocno zdeformować. Dlatego lepiej, aby panie unikały takiej pozycji.

#8 Zaniedbanie

szkodliwe dla biustu - dzień w spa

Skóra na piersiach jest niezwykle cienka, dlatego potrzebuje pielęgnacji. Nigdy nie powinnyśmy zapominać o jej regularnym nawilżaniu i peelingach.

O piersi trzeba dbać! Pamiętaj o tych rzeczach, aby uniknąć problemów ze swoim biustem. Nie zapominaj także o regularnych badaniach!

Źródło: littlethings.com | Fotografie: stickeebra.com