Zapomnij o tym, co do tej pory wiedziałeś o wiązaniu butów! Teraz zasznurujesz je szybciej

Kiedy ostatnio uczyłeś się wiązać buty? Założę się, że ostatnio zmagałeś się z nauką sznurowania obuwia w podstawówce, dlatego też pewnie nie zastanawiasz się nad nowszą, lepszą metodą. Okazuje się, że oprócz klasycznego wiązania butów lub metody zwanej przez dzieci „króliczkiem” ze względu na powstałe ze sznurówek „uszka”, istnieje sposób, dzięki któremu zawiążesz buty przy użyciu jednej ręki!

O tej metodzie mówi sama mistrzyni paraolimpiady, Megan Absten, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła lewą rękę. Megan od 14-ego roku życia, musiała nauczyć się jak funkcjonować bez jednej ręki, mimo swojej niepełnosprawności nie poddawała się i postanowiła zająć się sportem, wygrywając dwa srebrne medale.

youtube.com

Oprócz sportu, Amerykanka postanowiła nagrywać filmiki, w których pokazuje jak radzić sobie z nawet najprostszymi codziennymi obowiązkami. W ten sposób dzieli się swoją wiedzą z osobami, które także straciły kończynę, a także z ludźmi, którzy chcą nauczyć się nowych technik np. wiązania butów. Ten sposób przyda się każdemu z nas!

Krok 1:

via GIPHY

Zacznij od ułożenia sznurówek po dwóch stronach buta. Następnie złap jedną sznurówkę i przełóż ją przez drugą tworząc węzeł. Dalej schowaj sznurówkę pod buta i pociągnij za drugi koniec, aby mocniej ścisnąć supeł.

Krok 2:

via GIPHY

Prawą sznurówką zrób ucho królika i wciśnij go pomiędzy kciuka i palec wskazujący.

Krok 3:

via GIPHY

Złap drugi koniec sznurówki środkowym palcem i obwiń go dookoła króliczego ucha,a następnie go przepchnij.

Krok 4:

via GIPHY

Włóż środkowy palec w jedno ucho królika, a kciuk w drugą pętelkę. A następnie rozszerz palce i rozsuń sznurówki, tworząc kokardkę.