×

Sztuczka z folią aluminiową sprawi, że prasowanie zrobisz 2 razy szybciej

Dzisiaj pokażemy Ci sprytną sztuczkę, która raz na zawsze odmieni to, jak prasujesz ubrania. Dzięki niej zrobisz to znacznie, znacznie szybciej niż dotychczas. Tak wygląda prasowanie z folią aluminiową.

To irytujące zadanie…

Prasowanie ubrań to jeden z domowych obowiązków, które są uciążliwe i bardzo czasochłonne. Trzeba wyciągnąć deskę do prasowania, czekać aż żelazko się nagrzeje i cierpliwie wygładzać wszystkie te zmarszczki na ubraniach. Dlatego niektórzy wolą płacić za pralnię chemiczną i mieć z głowy całe to czasochłonne prasowanie. Na szczęście zawsze istnieją proste wskazówki i sztuczki, które mogą przyspieszyć prasowanie i ułatwić życie. Tym razem wszystko, czego potrzebujesz to arkusz folii aluminiowej. Dzięki niemu prasowanie ubrań zajmie Ci o połowę mniej czasu. Prawda, że to spory zysk?

prasowanie z folią
prasowanie z folią, fot. freepik

Uniwersalność folii aluminiowej

Folia aluminiowa jest oczywiście niezwykle użyteczna przy zawijaniu i przechowywaniu resztek jedzenia, dlatego ma dwie strony, matową i błyszczącą i każda ma inne zastosowanie
– ale to nie wszystko, do czego się nadaje. Podobnie jak ocet może być użyty do czyszczenia, naprawdę mnóstwa rzeczy, tak również istnieje wiele alternatywnych użyć folii aluminiowej. A ten, o którym zaraz się dowiesz, całkowicie zmieni sposób, w jaki prasujesz swoje ubrania.

Jeśli zaopatrzysz się w folię aluminiową, zadanie to stanie się nie tylko dwa razy łatwiejsze, ale co najmniej dwa razy szybsze. Następnym razem, gdy będziesz w supermarkecie, może opłacić Ci się wziąć dodatkową rolkę folii aluminiowej. Jest szansa, że będzie to bardzo przydatny produkt w każdym pomieszczeniu w domu. A już na pewno przyda Ci się przy najbliższym prasowaniu świeżo wypranych i wysuszonych ubrań.

Prasowanie z folią aluminiową krok po kroku

Nie wiadomo, która gospodyni domowa po raz pierwszy odkryła, że jeśli umieścisz trochę folii aluminiowej pod ubraniem podczas prasowania, to o połowę zmniejszy ona czas, jaki będziesz musiał na tę czynność poświęcić. Sposób w jaki to działa jest prosty. Umieść duży kawałek folii pod ubraniem, które zamierzasz wyprasować, lub rozłóż folię na cała deskę do prasowania, a następnie przykryj ją pokrowcem i prasuj normalnie. Folia aluminiowa w kontakcie z ciepłem z żelazka sprawi, że prasowane ubranie będzie się nagrzewać dużo mocniej i także będzie się nagrzewać od spodu. Folia odbija bowiem ciepło. Dzięki temu każde ubranie wyprasujesz 2 razy szybciej. Będziesz pewnie zdumiony, tym jak łatwo pozbędziesz się wszelkich zagnieceń na ubraniu.

A tutaj poznasz 5 powodów dlaczego pralka skacze podczas wirowania.

Możesz też chcieć zobaczyć, jak przygotować nalewkę z kasztanów:

Może Cię zainteresować

zamknij