Kategorie Dla dzieciLajfhakiOrganizacja

23 pomysłowe sztuczki, które musi znać każdy rodzic. Z nimi wychowanie dziecka to pestka!

Rodzice często mają pod ręką kilka sztuczek, by uszczęśliwić i zabawić swoje pociechy, albo przynajmniej trzymać z dala od kłopotów. Mamy dla was kilka tipów, które ułatwią wam życie!

#1 Ziemniaczane pieczątki

Wytnij proste kształty w połówce ziemniaka i daj swojemu dziecku do zabawy jako kolorowe pieczątki

#2 Woda zamiast farby

Żeby zająć dziecko pozwól mu pomalować płot. Zamiast farby niech użyje wody!

#3 Pudełko na smakołyki

tipy dla rodziców (8)
Instagram

Jeśli decydujesz się na podanie swojemu dziecku słodkości, umieść je w odpowiednim pojemniku. Jeśli maluch będzie zajęty wyciąganiem jedzenia z trudno dostępnego miejsca, zje mnie słodyczy i będzie zajęty przez dłuższy czas.

#4 Talerzyk na lody

Żeby zatrzymać szkody spowodowane przez rozpryśnięte wszędzie lody, zaopatrz się w plastikowe talerze. Wycinając dziurę wielkości patyczka od loda, możesz go umieścić w środku i masz pewność, że lody nie trafią na podłogę.

#5 Gąbkowy naszyjnik

Idealny sposób na chłodzenie dziecka w lecie. Taki naszyjnik wydaje się bardzo ciekawy dla dziecka, a w gorące dni zwilżone kawałki gąbki ochłodzą twoje dziecko.

#6 Pomysł dla śpiocha

Jeśli twoje dziecko ma w zwyczaju wstawać wcześnie rano, gdy ty wciąż chcesz jeszcze trochę pospać, mamy rozwiązanie. Zaaranżuj coś, co zajmie dziecko z samego rana, zanim przyjdzie cię obudzić. Może to być coś prostego jak przekąska zostawiona koło telewizora. Oczywiście dotyczy to rodziców, których dzieci są na tyle samodzielne, by nasz trik był bezpieczny.

#7 Naklejki na okna

Znudzone dziecko w podróży? Zaopatrz się w naklejki na okna! Nie zostawiają śladów i mogą być używane kilka razy.

#8 Płótno dla artysty


Dzieci uwielbiają rysować. Często też rysują tam gdzie nie wolno. Doskonałym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi lub ściany folią i przymocowanie jej, tak by dziecko mogło swobodnie rysować nic nie niszcząc.

#9 Plasterki arbuza


By ułatwić jedzenie arbuza, pokrój go na małe kawałki jak na zdjęciu. Zwykłe plasterki mogą być niewygodne dla dziecka, ze względu na ich wielkość i kapiący sok.

#10 Pomoc w ćwiczeniach

tipy dla rodziców (18)
parents

Zawsze możesz poprosić dziecko, by pomogło ci w codziennych ćwiczeniach. Będzie blisko ciebie, więc nie musisz się o nie martwić, a maluch będzie dumny z wypełnianej roli 🙂

#11 Kreda w płynie

tipy dla rodziców (17)
happinessishomemade

Alternatywą dla malowania jest rozpuszczenie kredy z wodą, pędzel i dziecko spędzi całe godziny na zabawie; po wszystkim chodnik wystarcz spłukać wodą.

#12 Wyschnięte flamastry

Drugie życie dla pisaków jak i kolejna opcja na malowanie dla dziecka. Wyschnięte flamastry zanurz w wodzie, a efekt końcowy będzie porównywalny do akwareli. Twoja pociecha będzie zachwycona!

#13 Nowa rola pojemnika na lód

Zwykła paleta do farb często jest zalana, ze względu na małe rozmiary. Daj dziecku pojemnik na lód, gdzie spokojnie może mieszać kolory, a po skończonej zabawie nie ma problemu z bałaganem.

#14 Bańki mydlane

By ograniczyć rozchlapany wszędzie płyn, przyczep opakowanie z bańkami do czegoś stabilnego jak np. krzesło.

#15 Ochrona dywanu

Jeśli boisz się o dywan, postaw na nim wygodną wanienkę. Szkody zostaną ograniczone, a bałagan skoncentrowany na małej przestrzeni.

#16 Krzesełko do karmienia


Kolejna propozycja, by ograniczyć bałagan. Rozłóż folię pod krzesełkiem, na którym je dziecko, a sprzątanie jedzenie nie powinno sprawiać kłopotów.

#17 Bezpieczny dom

Post udostępniony przez @mommy_1.0.1


Zwykłe plastry idealnie nadają się do zaklejenia kontaktów lub włączników do świateł. Będziesz mieć pewność, że dziecko nie włoży zabawek do prądu.

#18 Zakupy z dzieckiem

Odetnij uchwyt od płóciennej torby, zabieraj go ze sobą na zakupy, by dziecko było cały czas blisko, a tym samym sposobem bezpieczniejsze.

#19 Kartonowe pudełka

Nie wyrzucaj ich! Mogą posłużyć jako doskonała zabawka dla dzieci.

#20 Plastikowe wieszaki

tipy dla rodziców (16)
diyncrafts

Takie małe wieszaki są idealne by mieć wszystko pod ręką i zaoszczędzić sporo miejsca.

#21 Pakowanie żywności


Zawsze pakuj jedzenie do pudełek, a drugie śniadanie będzie w nienaruszonym stanie. Dodatkowo jeśli chcesz, by było świeższe, na spodzie możesz położyć kilka wkładów z lodówki turystycznej.

#22 Koszyk zamiast wanny

Zamiast typowej wanienki możesz używać kosza na pranie, by wykąpać dziecko.

#23 Całe miasto na asfalcie

tipy dla rodziców (13)
skinnurse

Na chodniku narysuj kawałek miasta. Zaznacz dom, szkołę i inne ważne miejsca. W razie potrzeby dziecko zapamięta drogę świetnie się bawiąc.

Źródło i fotografie: brightside.me