×
Wirtualna Polska

16 pomysłowych sztuczek, które przeniosą sprzątanie na zupełnie nowy poziom. Prościej się nie dało

W codziennym zabieganiu i natłoku obowiązków umyka nam bardzo wiele rzeczy. Najgorszym co możemy stracić jest rodzina. Mąż, żona, dzieci – ktokolwiek jest dla Ciebie ważny, w rutynie codzienności tracimy czas, który moglibyśmy dla nich poświęcić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

I choć jest wiele sytuacji, w których moglibyśmy go zaoszczędzać, dzisiaj skupimy się na… Sprzątaniu! Oczywiście nie chodzi o to, że nie sprzątamy – bo robi to każdy z nas. Chodzi o to, że jest wiele sposobów aby przyśpieszyć nasze działania. A żeby nie być gołosłownym, przed Wami 20 przykładów.

Mamy nadzieję, że dzięki nim, nie tylko ułatwisz sobie pracę ale efekty Twojego sprzątania będą jeszcze lepsze. A jednym z tych efektów na pewno będzie zaoszczędzony czas!

1. Czyszczenie butelek.

Wszystko czego potrzebujesz to wybielacz, soda i szczotka do butelek. Szybkie efekty gwarantowane!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

1

2. Odśwież swoje deski do krojenia przy pomocy wybielacza.

2

3. Przygotuj peeling, który pomoże wyczyścić Twoją patelnię.

Będziesz potrzebować jedynie ocet, sodę i wodę. To połączenie przyniesie niewiarygodne rezultaty.

3

4. Wyczyść piekarnik w najprostszy sposób.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podgrzej piekarnik do temperatury 65 stopni Celsjusza. Na górnej półce umieść miseczkę z amoniakiem, a na dolnej miskę z wodą. Pozostaw je na noc, a rano będziesz mógł wyczyścić piekarnik bez żadnego wysiłku.

4

5. Dzięki tej metodzie zapomnisz o szorowaniu!

Po zakończeniu korzystania z grilla elektrycznego, odłącz go i umieścić kilka warstw mokrych ręczników papierowych na jego powierzchni grzewczej. Zamknij go i poczekaj, aż grill ostygnie. Teraz wystarczy go tylko przetrzeć!

5

6. Twój ociekacz często potrzebuje porządnego czyszczenia?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Musisz użyć wybielacza, szczoteczki do zębów, miękkiej szmatki/gąbki. Nie dziękuj 😉

6

7. Zasłona prysznicowa to kolejna rzecz, na której lubi osadzać się brud.

Wrzuć zasłonę do pralki z kilkoma białymi ręcznikami, detergentem i filiżanką octu i ustaw na ciepły cykl prania. Kiedy pranie się skończy robić, po prostu zawieś zasłonę na swoim miejscu. Jeśli nie czujesz się pewnie z tą metodą, możesz po prostu użyć detergentu i wody w wannie – ale musisz się naszorować!

7

8. Chcesz mieć świetną fryzurę? Wyczyść swoją szczotkę do włosów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Brudna szczotka do włosów przyczynia się jedynie do przetłuszczania włosów. Aby doprowadzić ją do porządku, najpierw musisz odciąć włosy nożyczkami. Tnij wzdłuż szczotki co dwa lub trzy rzędy. Następnie na przykład za pomocą nożyczek wyciągnij uwolnione włosy, a następnie wszystkie luźne włosy, które zostaną usuń ręką. Gdy szczotka będzie już oczyszczona z włosów, zamocz szczotkę w ciepłej wodzie z odrobiną szamponu i przy pomocy szczoteczki do zębów wyczyść miejsca pomiędzy drucikami.

8

9. Wentylator w łazience potrzebuje odrobiny uwagi?

Będziesz zaskoczona, jakie brudy potrafią się tam zgromadzić, co może stanowić nawet zagrożenie pożarowe. Ta czynność wymaga zaawansowanych narzędzi, więc być może będziesz potrzebować przy tym pomocy. 

9

10. Najlepszy sposób na czyszczenie pleśni i plam w łazience?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To co będziesz potrzebować to wybielacz i bawełniane szmatki. Nasącz szmatki wybielaczem i pozostaw na noc w miejscu, które wypełnione jest brudem lub pleśnią. Następnego dnia użyj tylko szczoteczki aby usunąć brud z zakamarków i przepłucz wodą. Gotowe!

10

11. Otwory wentylacyjne lubią się zapychać.

Aby doprowadzić je do porządku, użyj noża, detergentu w spray’u i kawałek szmatki. W taki sposób perfekcyjnie wyczyścisz te zakamarki.

11

12. Listwy przypodłogowe i zakamarki szaf czyść szczotką i płynem do mycia naczyń.

12

13. Tłuste plamy na szafkach kuchennych.

Najlepiej usuwać je roztworem oleju roślinnego i sody w stosunku 1:2. Przy pomocy szczoteczki lub miękkiej szmatki brud zniknie w mgnieniu oka.

13

14. Zabrudzenia dywanu lub tapicerki usuniesz przy pomocy rzeczy, które na pewno masz w domu.

Zabrudzone miejsce musisz spryskać roztworem składającym się z 1 części octu i 2 części wody. Następnie połóż na niej wilgotną szmatkę i zacznij prasować plamę przy ustawieniu żelazka na program z parą przez około 30 sekund. Powtórz prasowanie jeśli plama jest bardzo uporczywa.

14

15. Fugi czyść przy pomocy środka do czyszczenia dywanów.

15

16. Zmywarka również potrzebuje odrobinę troski.

Wszystko czego potrzebujesz to ocet, soda i naczynie, które można włożyć do zmywarki. Wypełnij naczynie tymi substancjami i włóż do zmywarki, po czym włącz ją. Substancje nie tylko wyczyszczą zmywarkę, ale usuną nieprzyjemny zapach, który w niej się pojawia.

19

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować