×

Przecięła butelkę w 1/3 jej długości. Prosty trik, dzięki któremu zrobisz niepowtarzalne zdjęcie

Dzięki smartfonom możemy w dowolnym miejscu robić zdjęcia i cieszyć się nimi z najbliższymi. Niestety samo zdjęcie to dla niektórych już za mało. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze chce się więcej niż się ma.

Mimo, że w telefonach mamy specjalne aplikacje do edytowania fotografii to i tak desperacko poszukujemy alternatywnych rozwiązań na to, aby urozmaicić zdjęcie i sprawić, aby było jeszcze bardziej oryginalne.

Dzięki tym 8 poradom, zaimponujesz swoim znajomym i sprawisz, że zdjęcia będą naprawdę wyjątkowe.

1. Wykorzystaj rajstopy w kolorze skóry i umieść je przed obiektywem, a dzięki temu stworzysz miękki filtr. Jeśli nie masz rajstop, możesz wykorzystać kawałek plastiku, ale najpierw przetrzyj go papierem ściernym.

1

2. Nawet za pomocą zwykłej, plastikowej butelki można wyczarować pomysłowy efekt. Do tego musisz odciąć górną część butelki (1/3) i odkręcić zakrętkę. Przyłóż część przed aparatem. Na zdjęciach tylko środek będzie ostry, krawędzie będą rozmyte.

2

3. Efekt rybiego oka można otrzymać za pomocą starych okularów i taśmy klejącej. Szkło umieść przed obiektywem i przymocuj je do obudowy.

3

4. Wytnij różne kształty z tektury lub cienkiego tworzywa sztucznego i umieść wycinankę przed obiektywem (tak jak na zdjęciu). Dobry efekt osiągniesz w szczególności wieczorem przy zapalonym świetle.

4

5. Użyj trybu panoramicznego, aby zrobić fajne zdjęcia z samochodu podczas jazdy. Pamiętaj, aby trzymać aparat nieruchomo. W przeciwnym razie fotografie wyjdą niewyraźnie.

5

6. Pomaluj folię spożywczą wodoodpornymi kolorowymi mazakami i umieść ją przed obiektywem aparatu.

6

7. Jeśli umieścisz sitko do herbaty przed obiektywem, stworzysz piękny, świetlny efekt.

7

8. Wytnij kilka kółek z kolorowych arkuszy z tworzywa sztucznego. Zrób w nich dziurkę i dołącz do kluczy. Dzięki temu zawsze będziesz mieć kolorowe filtry pod ręką.

8

Każda z tych sztuczek brzmi naprawdę ciekawie i jest warta wypróbowania! Możesz wykorzystać to, co masz w domu i nie musisz wydawać na nie dodatkowych pieniędzy.

Może Cię zainteresować

zamknij